Sport
17/02/2018 Tomáš Svoboda

Fotoreportáž: Kde se stala chyba? Baník prohrál se Slováckem 1:2

Lukáš Ston

Rozpačitý výraz Milana Baroše během utkání Baník vs. Slovácko (1:2)

Měl to být úspěšný začátek jarní jízdy za záchranou, místo toho však přišla studená únorová sprcha. Baník se sedmi zimními posilami v sestavě podlehl v sobotu doma Slovácku 1:2 a propadl se na poslední místo tabulky.

Až fyzicky bolestivý výraz zraněné legendy Milana Baroše na titulní fotce bezesporu vystihuje pocity mnoha fanoušků. Přestože šlo o teprve první zápas jara, všichni čekali něco docela jiného, než co bylo na Městském stadionu k vidění.

Posílený Baník zklamal výsledkem i předvedenou hrou. „Představovali jsme si ten zápas úplně jinak. Utkání se nám nepovedlo,“ uznal trenér Radim Kučera, jehož tým prohrával nejprve o jeden a od úvodu druhé půle už o dva góly. Naději vykřesal v 74. minutě snížením na 1:2 Tomáš Poznar, ale to bylo nakonec málo.

Baníkovci, za které nastoupili mimo jiné noví a nadstandardně placení hráči jako Jan Laštůvka, Martin Fillo, Václav Procházka či Jiří Fleišman, si tak hned od prvního kola komplikují cestu za záchranou.

Na poslední místo je odsunula překvapivá výhra Jihlavy nad Slavií. Uspěla však také Karviná, která vybojovala tři body v Mladé Boleslavi. Momentálně Ostravané, kteří mají pouhých 11 bodů, ztrácejí čtyři body na svého sobotního rivala, kterého původně chtěli dostat pod sebe.

„Báječná léta pod psa“, na která si postěžovali svým choreem baníkovští ultras, tak zřejmě budou pokračovat i v následujících měsících. Nejbližší šanci na nápravu nepovedeného startu bude mít Baník příští sobotu v Teplicích, doma se opět představí v sobotu 3. března od 15:00 proti suverénní Plzni.

Více o průběhu jarní premiéry napoví fotoreportáž Lukáše Stona, reportéra Magazínu PATRIOT.

Sdílejte článek