Nejnovější zprávy: ​Dock otevírá nové bistro. Originální koncept nabídne eko-fastfood i zmrzlinu Třebovická ulice v Ostravě se bude opravovat, autobusy pojedou jinak

Sport

Fotoreportáž: Kde se stala chyba? Baník prohrál se Slováckem 1:2

Měl to být úspěšný začátek jarní jízdy za záchranou, místo toho však přišla studená únorová sprcha. Baník se sedmi zimními posilami v sestavě podlehl v sobotu doma Slovácku 1:2 a propadl se na poslední místo tabulky.

Rozpačitý výraz Milana Baroše během utkání Baník vs. Slovácko (1:2)
Autor: Lukáš Ston

Až fyzicky bolestivý výraz zraněné legendy Milana Baroše na titulní fotce bezesporu vystihuje pocity mnoha fanoušků. Přestože šlo o teprve první zápas jara, všichni čekali něco docela jiného, než co bylo na Městském stadionu k vidění.

Posílený Baník zklamal výsledkem i předvedenou hrou. „Představovali jsme si ten zápas úplně jinak. Utkání se nám nepovedlo,“ uznal trenér Radim Kučera, jehož tým prohrával nejprve o jeden a od úvodu druhé půle už o dva góly. Naději vykřesal v 74. minutě snížením na 1:2 Tomáš Poznar, ale to bylo nakonec málo.

Baníkovci, za které nastoupili mimo jiné noví a nadstandardně placení hráči jako Jan Laštůvka, Martin Fillo, Václav Procházka či Jiří Fleišman, si tak hned od prvního kola komplikují cestu za záchranou.

Na poslední místo je odsunula překvapivá výhra Jihlavy nad Slavií. Uspěla však také Karviná, která vybojovala tři body v Mladé Boleslavi. Momentálně Ostravané, kteří mají pouhých 11 bodů, ztrácejí čtyři body na svého sobotního rivala, kterého původně chtěli dostat pod sebe.

„Báječná léta pod psa“, na která si postěžovali svým choreem baníkovští ultras, tak zřejmě budou pokračovat i v následujících měsících. Nejbližší šanci na nápravu nepovedeného startu bude mít Baník příští sobotu v Teplicích, doma se opět představí v sobotu 3. března od 15:00 proti suverénní Plzni.

Více o průběhu jarní premiéry napoví fotoreportáž Lukáše Stona, reportéra Magazínu PATRIOT.

Fotogalerie

17. kolo HET ligy 2017/2018 (sobota 17. února 2018): FC Baník Ostrava vs. 1.FC Slovácko 1:2

Autor: Lukáš Ston