20/05/2018 Tomáš Svoboda

Fraška i předzvěst černého pátku. Frýdek-Místek padá do třetí ligy

Nedělní domácí porážka 1:2 s Ústí nad Labem ukázala fotbalistům druholigového Frýdku-Místku tvrdou realitu. Po roce opět sestupují do třetí ligy.

Tým trenéra Martina Pulpita měl poslední šanci dotáhnout se v přímém souboji na konkurenta v boji o záchranu.

Ústí nad Labem však vyrovnaný a nervózní duel, ve kterém se více bojovalo, než hrálo na krásu, nakonec zvládlo lépe.

Do vedení hosty poslal v 50. minutě útočník Jakubov, který u nich hostuje z Baníku. Domácí ovšem dokázali rychle vyrovnat díky bosenskému střelci Ismaru Tandiru, který překonal dalšího ex-baníkovce Petra Vaška.

Zápas se pak lámal v posledních deseti minutách. Nejprve Jakubov zahodil penaltu, ale "Lipina" psychologickou šanci na zvrat nevyužila. Naopak v samém závěru inkasovala rozhodující gól z kopačky Novotného, který Frýdek-Místek poslal do třetí ligy.

"Není co hodnotit, byla to fraška. Hráčům děkuji, že do posledního zápasu dali všechno. Tohle není o jednom utkání, tady chybí cíl a vize celého frýdeckého fotbalu. Aby se v tomto krásném prostředí nastartoval fotbal, musí se něco změnit. Je mi líto fanoušků," nebral si jako obvykle servítky trenér Pulpit.

Fanoušci jako by špatný den tušili, a tak během utkání vyvěsili transparent s nápisem "Black Friday", který avizoval sestupový krach k pátku 25. května, kdy se hraje závěrečné kolo soutěže.

Asi těžko jim může být útěchou, že Frýdek-Místek sestoupil i loni, ale druhou ligu nakonec hrál, protože o ni neměl zájem nikdo ze třetí ligy.

Na podobný scénář musejí zapomenout také Vítkovice, které v neděli porazily 4:2 Sokolov a které čeká v pátek zápas o všechno právě v Ústí nad Labem. Ostravany udrží ve druhé lize pouze výhra.

Více o atmosféře a průběhu utkání mezi Frýdkem-Místkem a Ústí nad Labem prozradí fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.