Auto
25/10/2019 Václav Menšík

Gong hostil společenskou pecku sezony: B of B cars slavil 10 let!

​Společnost Best of British Cars Ostrava, kterou před deseti lety založil jednatel David Kiša, oslavila s více než 1500 hosty své výročí v aule Gong.

Večerem, jenž vyvrcholil českou dealerskou premiérou nového terénního vozu Land Rover Defender, provázel Těžkej Pokondr a mezi gratulanty nechyběli hejtman Ivo Vondrák nebo Miss World Taťána Gregor Brzobohatá.

Krátce po šesté hodině se v industriálních kulisách Dolní oblasti Vítkovice, které doplňovaly vozy Land Rover a Jaguar, začali scházet první hosté. V družném rozhovoru jsme potkali senátora Zdenka Nytru a náměstka hejtmana Jakuba Unucku.

Pevný stisk rukou si vyměnili Václav Varaďa s Markem Jankulovskim i majitelem FC Baník Ostrava Václavem Brabcem. Svou krásou a bezprostředností všechny přítomné očarovala Taťána Gregor Brzobohatá a mezi hosty jsme potkali mnoho úspěšných podnikatelů, lékařů, architektů a manažerů z našeho kraje.

Hlavní program začal krátce po devatenácté hodině vystoupením britské zpěvačky Nicole Lawrence, jejíž silný hlas nenechal nikoho v publiku klidným. Po několika písních se slova ujali moderátoři večera, dvojice Těžkej Pokondr, kteří na nic nečekali a rovnou na pódium pozvali majitele B of B cars , Davida Kišu.

Majitel a zakladatel společnosti ocenil práci všech svých kolegů, kterých je dnes téměř čtyřicet, a šest nejvěrnějších, kteří jsou jeho spolupracovníky celých deset let, převzalo z jeho rukou hodinky Jaguar s osobním gravírováním.

Poté si slovo vzal velvyslanec Velké Británie v ČR pan Nicholas Archer. Ocenil úspěšné desetileté působení B of B cars s.r.o. a poděkoval Davidu Kišovi za šíření skvělého jména Velké Británie v našem regionu. „Úspěch prodejce vozů Jaguar a Land Rover je i úspěchem stovek lidí, kteří je vyrábějí v továrnách ve Velké Británii,“ dodal hrdě velvyslanec.

Výbornou spolupráci, cestu z provizorních prostor na Rudné ulici až do moderního showroomu, který je vzorem pro další dealerství po celé Evropě, a hlavně více než 1835 prodaných vozů za deset let, ocenil také Thomas Hörmann, regionální ředitel importéra značek Jaguar a Land Rover pro Českou republiku a Rakousko.

Poté osobně poděkoval a předal pamětní plaketu obchodnímu řediteli Patriku Malíkovi a vedoucímu servisu Petru Ondráčkovi, kteří jsou garanty zákaznické péče, jež je pro Best of British Cars Ostrava tak typická, a tak často zákazníky skloňována.

Oficiality na chvíli přerušila svým vystoupením kapela Buty. Frontman Radek Pastrňák stihl v mezičase prozradit, že v kapele Buty není jediným, kdo už mnoho let jezdí ve voze Land Rover Discovery.

Spokojené klientky a obchodní partnerky, Helena Ruszová a Silvia Matúšová z Moravian Premium Care překvapily marketingového ředitele Petra Hellsteina a jako poděkování za dlouhodobou spolupráci mu předaly obraz. Dílo akademického malíře Adama Jílka, který na plátno převedl emoce, jaké v něm vzbudila testovací jízda v Jaguaru.

Zlatým hřebem večera se stala charitativní tombola. Všichni hosté měli možnost zakoupit si lístky a přispět tak jakoukoliv částkou nadaci Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté. Ještě, než losovala hlavní ceny, mezi kterými byly například kopačky Milana Baroše, prsten s diamanty nebo soukromá návštěva v továrně Land Rover, prozradila Miss World, že hosté nákupem losů přispěli částkou 637.900 Kč!

Příjemně šokované publikum doslova zmrazil Robert Pakosta, jednatel a obchodní manažer B of B cars, který se nenechal Davidem Kišou vůbec pobízet a zaokrouhlil vybranou částku na rovných 700.000 Kč!

Díky této sumě zakoupí nadace Krása pomoci Dobrovolnickému centru Adra Ostrava rikšu a další pomůcky pro seniory. „Váš úžasný dar pomůže našim seniorům vymanit se ze sociální izolace a opravdu neuvěřitelně jim zlepší život!“ neskrývala vděk Dagmar Hoferková, vedoucí Dobrovolnického centra Adra Ostrava.

Taťána Gregor Brzobohatá poděkovala Davidu Kišovi za více než pět let nezištné spolupráce a podpory její nadace, která se zaměřuje na pomoc seniorům v regionech a pro kterou je B of B s.r.o. jedním z nejdůležitějších partnerů.

Představení nové generace legendárního Land Rover Defender se velmi nekonvenčně ujala písečná animátorka Marika Koňařová. Předvedla neuvěřitelnou práci se světlem a pískem, a všem hostům tak připomněla Maurice Wilkse, který v roce 1948 načrtl první skicu legendárního terénního vozu do písku.

Poté se v záři reflektorů objevil úplně nový Defender. „Je to nejodolnější Land Rover všech dob a zároveň je v maximální možné míře vyroben z recyklovaných a recyklovatelných materiálů. Prostě opravdový Defender pro 21. století!“ popsal nadšeně nový vůz Robert Pakosta.

Slavnostní večer pokračoval prohlídkami vozu, ohňostrojem a koncertem kapely Těžkej Pokondr. Oslava desetiletého výročí se nepochybně vydařila a nám spolu se všemi hosty nezbývá než popřát Best of British Cars Ostrava mnoho úspěchů minimálně do další dekády.

Sdílejte článek