Společnost
11/01/2016 Jaroslav Baďura

Hasiči lovili auto z pětimetrové hloubky nádrže ve Stonavě

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí odpoledne ve Stonavě na Karvinsku při vytahování terénního automobilu mitsubishi z pětimetrové hloubky z vodní nádrže v oblasti Křivého potoka.

„Auto skončilo v zatopené propadlině po důlní činnosti nedaleko rybníka Kateřina. O spolupráci hasiče požádala policie, která na místo vyslala služební potápěče. Ti asistovali při napojení hydraulické ruky hasičského speciálu na tažné zařízení auta,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Do vytahování se zapojila ještě hasičská tatra ze stanice v Karviné, která přidržovala mitsubishi pomocí lana z navijáku a zasahovala ještě jednotka dobrovolných hasičů Petrovice-Závada. Cestující z auta již byli při příjezdu hasičů venku, vyplavali z auta nezraněni před příjezdem policie i hasičů.

„Po vytažení na břeh hasiči otevřeli dveře auta, aby všechna voda mohla odtéci zpět do nádrže. Během zásahu uniklo menší množství provozních kapalin na hladinu nádrže, hasiči ji zasypali sorbentem. O jeho úklid se postará specializovaná firma, kterou povolali zástupci státního podniku Povodí Odry,“ dodal Kůdela.

Sdílejte článek