13/09/2020 Martin Petřek

Házenkáři Kopřivnice nenechali snít Brno o bodech a zvítězili

​Pětibrankovým rozdílem podlehli Kopřivnici házenkáři Králova Pole.

Domácí se rozhodli jednoznačně smazat nulu na svém bodovém kontě a jak avizoval před zápasem trenér Veřmiřovský, že nic jiného, než výhru nebere, jeho svěřenci to dokázali naplnit.

Rychle se ujali vedení 8:4 a odstup si udržovali. Nejblíž se Brno dotáhlo ve 34. minutě, kdy Bosák snižoval na 13:14, pak jedenáct minut před koncem Sekulić vyrovnal na 22:22, domácí se ale opět vzpamatovali, využili oslabení soupeře, odskočili opět do čtyřbrankového vedení a nakonec oslavili zaslouženou výhru 30:25.

Kopřivnice - KP Brno 30:25 (14:11)

Nejvíce branek: Jan Gřes 7, Fulnek, Střelec a Benítez po 4, Hanus 4/1 - Bosák a Sekulič po 5, Stein 5/3.

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: Blahopřejeme Kopřivnici k vítězství. Sportovně musíme uznat, že asi k zaslouženému. My jsme na začátku cesty a pro nás to jsou dobré zkušenosti.

Mrzí nás to, protože jsme utkání dokázali srovnat na 22:22. Myslím si, že do patnácté minuty jsme hráli velmi špatně, ale od patnácté až do 45. minuty jsme hráli a vyhráli jsme tento úsek o šest gólů.

Potom jsme znovu ztratili hlavu, jako kdyby jsme se lekli, že ten zápas můžeme otočit a vyhrát, ale jak říkám, máme nový tým a ten tyto zkušenosti potřebuje. Je nám to líto, protože jsme byli hodně blízko, ale asi je moc brzo na to, abychom zvládli takový zápas venku, takže musíme být koncentrovanější a mít větší herní disciplínu, protože za stavu 22:22 jsme nezvládli přesilovku a to se stát nemůže. My musíme být pokorní, musíme potrénovat a neustále se posouvat.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: Dnes jsme vyhráli velice důležitý zápas. Brno má vyspělý mančaft a zkušené hráče. Největší problémy nám dělal Viktor Hastík, ale nakonec jsme to urvali. Myslím si, že toto vítězství nám hodně pomůže psychicky, protože jsme ho po nepodařeném utkání ve Frýdku-Místku potřebovali.

Ve Frýdku bylo těžké vyhrát, protože FM má už dnes velice kvalitní kádr. Zápasu by možná slušela remíza a my bychom na tom byli psychicky lépe, tak jsme byli v dnešním utkání pod tlakem, což šlo na nás vidět. Na začátku dnešního zápasu jsme utekli, ale Brno začalo postupně dotahovat. Podařilo se nám to však v posledních deseti minutách znovu zlomit, takže jsme odskočili na pět branek, což bylo strašně moc důležité. Také Ignasi Admella Izard chytil několik střel z dálky a to pomohlo psychicky obraně.

Za dnešní vítězství jsem strašně moc rád, protože máme opravdu těžký los. V příštím kole zajíždíme do Plzně, která je favoritem na titul, poté přivítáme v televizním utkání Karvinou, která má špičkový tým a v přípravě prakticky žádný zápas s kvalitními celky neprohrála. Pak nás čeká utkání na Dukle, kde se vždy těžce hraje, takže i díky tomu jsou dnešní dva body velice cenné.