Auto
04/08/2022 Petr Broulík

Historická vozidla budou v bohumínském Hobbyparku soutěžit v eleganci

Fanoušci krásy historických automobilů mohou v Bohumíně první srpnovou sobotu sledovat Soutěž elegance historických vozidel. Několik desítek vozů reprezentujících automobilovou historii u nás i ve světě předvede své nablýskané křivky v Hobbyparku Bohumín.

Akci nazvanou Veteráni v Hobbyparku pořádá město Bohumín a K3 Bohumín, své vozy při ní předvedou členové jednoho z nejstarších a také největších veterán klubů v České republice Veteran Car Club Ostrava. „Soutěž elegance v Bohumíně se uskuteční už počtvrté a má v podtitulu název Memoriál Jiřího Vaňka, zakladatele našeho veterán klubu,“ řekl Libor Jelínek, prezident Veteran Car Clubu Ostrava.

Bohumínský Hobbypark se nachází hned vedle zimního stadionu a bohumínského aquacentra. Celkem třikrát k pohodě starých automobilů zahraje kapela Hašlerka a akci doprovodí také tři přehlídky historických klobouků, jednou dokonce s přehlídkou plavek.

Historické automobily se budou na místo akce sjíždět v sobotu 6. srpna mezi devátou a desátou hodinou dopolední, sama akce začíná v 9:45 a končí po posledním vystoupení kapely Hašlerka, které začne ve 13 hodin. Vstupné na akci je 50 korun a děti mají možnost v ceně vstupného navštívit Mauglího lanovou stezku a Mauglího zvířecí ranč.

Veteran Car Club Ostrava byl založen už v roce 1970. Jeho duchovním otcem byl Jiří Vaněk, v té době pětadvacetiletý odborník na historii motorismu, který kolem sebe shromáždil okruh zhruba deseti dalších veteránských nadšenců. S nimi začal psát historii klubu.

Sdílejte článek