Společnost
30/07/2017 ČTK

Horník zraněný při otřesu na Karvinsku má poraněnou páteř

Dvaatřicetiletý horník, který byl v sobotu zraněn při důlním otřesu v oblasti Dolu ČSM sever ve Stonavě na Karvinsku, utrpěl vážné poranění páteře.

Byl při vědomí a záchranáři ho přepravili do nemocnice vrtulníkem, který přistál přímo v areálu dolu, řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Mluvčí OKD Ivo Čelechovský uvedl, že do nemocnice k důkladnému vyšetření byl převezen i druhý z horníků, kteří byli při otřesu zraněni.

„Zbývajících šest členů osádky postoupilo základní zdravotní prohlídku přímo na místě. Přesto i oni byli z preventivních důvodů rovněž odvezeni na komplexní vyšetření do karvinské nemocnice. Podle našich informací byl jejich zdravotní stav uspokojivý a všichni odešli domů,“ řekl Čelechovský.

Otřes nastal v sobotu v 17:51 a byl cítit i na povrchu. Čelechovský uvedl, že provoz porubu, tedy místa, kde se dobývá uhlí, byl po tomto geomechanickém jevu zastaven.

„Prvotní ohledávky totiž prokázaly poškození strojního zařízení a částečnou devastaci terénu. Důkladnou rekognoskaci porubu provede v pondělí 31. července odborná komise,“ uvedl Čelechovský.

V komisi budou například zástupci báňského úřadu, OKD, společnosti Green Gas DPB i odborů.

Sdílejte článek