Sport
09/03/2024 Admin PATRIOT

Jak bookmakeři vidí celkové umístění Baníku Ostrava v lize?

Foto: Marek Staník

Ačkoli je více méně jasné, že o titul fotbalového mistra Fortuna liga si nejspíše zahrají oba pražské výběry, a to Slávia Praha a Sparta, my se v následujícím článku zaměříme na Ostravský výběr Baníku.

Baník Ostrava je v tuto chvíli dle tabulky pohybuje mezi první šesticí týmů. Otázkou ovšem je, zdali mohou ještě postoupit výš v tabulce, nebo ne. Někteří bookmakeři sázkových kanceláří v tom mají jasno, ovšem někteří si na celkový výsledek netroufnou vypsat kurzy. Zatímco Fortuna, Chance a Tipsport v tom mají víceméně jasno, ostatní sázkové kanceláře, jako je Merkurxtip váhájí a kurzy na celkový výsledek vypsaný nemají.

Baník Ostrava se v předchozích letech umisťoval převážně v první šestici v základní části. Bude tomu tak i letos? I když u sázkové kanceláře Merkurxtip nemají vypsané sázkové kurzy celkový výsledek Fortuna ligy. Můžeme se pořadí Baníku Ostarava pokusit odhadnout z vypsaných kurzů ostatních sázkových kanceláří.


Foto: Marek Staník

Sázková kancelář Fortuna

Sázková kancelář Fortuna, podle které je tato nejvyšší česká fotbalová soutěž pojmenována mnoho šancí na umístění Baníku v horních třech pozicích mnoho šancí nedává. Při kurzu 20,00 by to pro sázkaře v jisté míře mohlo být zajímavé, ale spíše riskantní. Větší šanci dává tomu, že se Baník Ostrava umístí mezi první desítkou. Tam ale kurz činí pouhých 1,01, což není zcela výhodné. Dle bookmakerů Fortuny, ale zcela jistě mohou na vítězství zapomenout. Kurz na jejich vítězství totiž činí 4 500,00.

Tipsport a Chance

Tipsport, to vidí obdobně jako sázková kancelář Fortuna. Kurzy na celkové pořadí mají vypsány formou otázky, zdali se tým umístí do třetího místa a na sázkaři zůstává výběr, jestli ano nebo ne. Zatímco na Ano je kurz 20,00, tak na možnost ne sázkový kurz uzavřen a žádný vypsán není. Sázková kancelář Chance spadá pod sázkovou kancelář Tipsport, takže daná příležitost je stejná.

Jak to vidí Sazka Bet a Synottip

Bookmakeři sázkové kanceláře Sazka Bet si případné vítězství Baníku cení kurzem 201,00. Kurz opět vysoký a vzhledem k tomu, že pomyslnou kurzovní tabulku vede Sparta se Slavíi a za ní je plzeňský celek s kurzem 101,00, tak se dá věřit tomu, že v první trojce se Baník neumístí. Sázková kancelář Synottip se s kurzem 2000,00 přiklání k celkovému šestému místu ve fotbalové soutěži Fortuna ligy.

Celkové prognózy

Dle výše zmíněných odhadů těchto bookmakerů bychom mohli určit, s přihlédnutím k tabulce, že reálné celkové umístění Baníku Ostrava v soutěži by mohlo být někde na šestém místě. Merkurxtip, když žádné kurzy na tuto příležitost nemá vypsané kurzy, by se určitě přikláněl k šestému místu.

Proč ostatní nevypisují kurzy?

Některé sázkové kanceláře kurzy na celkové pořadí nevypisují. Ne že by nechtěli, ale kurzy by byli na tolik malé nebo naopak až velmi vysoké, že pro sázkaře nejsou přijatelné. Sázková kancelář Tipsport a Chance jsou asi nejvíce známé a u nich se v podstatě čeká, že budou mít v hlavních ligových soutěžích pokryto téměř vše, což občas vede k tomu, že kurzy bývají daleko nižší než u konkurence a většinou jsou méně výhodné pro sázkaře a sázkař je raději projede bez povšimnutí.

U sázkové kanceláře se vypsání kurzů na celkové pořadí očekává, jelikož nejvyšší fotbalová liga České republiky nese název právě této sázkové kanceláře. U ostatních se to očekává méně, a jak už bylo zmíněno v případě sázkových kanceláří Tipsport a Chance, tyto kurzy by zcela jistě skončili bez povšimnutí, to může být jeden z důvodů, proč Merkurxtip kurzy vypsané nemá. Zdali sázková kancelář Merkurxtip online do své nabídky tyto kurzy ještě zařadí není jisté.

Dalo by se s jistotou říci, že většinou mají bookmakeři jasno který tým vyhraje a dle jejich prognóz, co se týká kurzů by celkový výsledek týmů v první šestici mohl vypadat nějak takto:

  1. Sparta
  2. Slávie Praha
  3. Plzeň
  4. Slovácko
  5. Sigma Olomouc
  6. Baník Ostrava

Všechny tyto předpoklady se ovšem neodvíjejí od samotné formy a hráčského nasazení Ostravského celku a jedná se pouze o jakousi předpověď českých bookmakerů některých sázkových kanceláří. I bookmaker je člověk a může se mílit. Skutečné konečné pořádí bude především záležet na celkové odhodlanosti Baníku Ostrava a jeho celkové připravenosti na na dcházející zápasy, které je může posunout blíže k vysněnému titulu.


Foto: Marek Staník

Zatím bookmakeři českých kanceláří vidí výsledek, tak jak je popsán výše, jak se kurzy budou vyvíjet dál, ukáží až další zápasové dny, kdy kurzy zcela jistě budou klesat. Někomu by se mohlo zdát, že tento článek mírně připomíná spíše počasí. Skutečně se předpověď fotbalových výsledků může blížit k předpovědi počasí. Sázkové kanceláře mají občas vše podhodnocené, takže bychom se nebáli Baník umístit i na páté místo, které by si tento výběr zasloužil.

Ať již letošní ročník Fortuna ligy dopadne jakkoli, je jasné že Baník Ostrava má za sebou úctyhodné výsledky, za které se nemusí stydět a i když ve Fortuna lize nezvítězí, určitě své příznivce a fanoušky nezklame. Pokud se rozhodne vsadit na některou z příležitostí celkové pořadí, tak pamatujte především na zodpovědné hraní a sázejte jen takovou částku, kterou si skutečně můžete dovolit prohrát. Na závěr by se hodil nějaký vítězný pokřik, ale nejsme si jistí, zdali ten Ostravský je vhodný, proto raději Baníku popřejeme co možná nejvíce úspěchů a Vám všem pevné nervy při sázení a sledování Fortuna ligy. A i když Baník nezvítězí, tak to nevadí, jak zpívá Jarek Nohavica v jedné ze svých písní, mnohem radějich bych viděl, jak Baník poráží Barcelonu.

Sdílejte článek