Kultura
18/05/2022 Petr Sobol

Jih ožije hudbou! Dvoudenní festival nabídne pestrou hudební zábavu

​Jih ožije hudbou! Tak zní název jednoho z vítězných projektů loňského participativního rozpočtu Náš Jih.

Akce se uskuteční v pátek 20. května od 16 do 21 hodin a v sobotu 21. května od 12 do 21 hodin na náměstí Ostrava-Jih v Ostravě-Hrabůvce. Dvoudenní festival představí veřejnosti nečekaně pestrou skladbu místních hudebních uskupení napříč žánry.

Nejlidnatější městský obvod Ostravy se může pochlubit řadou známých, méně známých i doposud neznámých hudebních uskupení, ve kterých působí obyvatelé obvodu.

V květnu také odstartoval už 7. ročník participativního rozpočtu Náš Jih. Na nápady obyvatel je připraveno 10 milionů korun. Od 1. května do 30. června lze na radnici posílat nápady, o jejichž realizaci lidé rozhodnou při podzimním hlasování. Udělovat budou moci jak kladné, tak záporné hlasy.

„Jako v každém roce jsme zvědaví, s jakými návrhy obyvatelé přijdou. Vždy se objeví něco originálního, ale jsme moc rádi za každý nápad, protože jen potvrzuje, že lidem není jedno, kde žijí, a chtějí se do dění kolem sebe aktivně zapojit,“ řekla místostarostka Hana Tichánková. Inspiraci lze najít všude kolem sebe.

„Chtěli bychom také ocenit snahu všech, kteří svůj nápad zpracují a pošlou ho k nám na radnici, proto připravujeme cenu pro jednoho z navrhovatelů. Tvorba návrhu je do značné míry kreativní proces, zvolili jsme tedy sadu kreativních potřeb od společnosti Koh-i-noor. Věřím, že se bude výherci líbit,“ uvedla místostarostka Tichánková a dodala, že losování výherce se uskuteční po ukončení podávání návrhů. Tedy na začátku letních prázdnin.

Sdílejte článek