Společnost
18/08/2021 Petr Sobol

Jsem na dně, řekl muž, který chtěl spáchat sebevraždu skokem z mostu. Strážníci zasáhli včas

Muž se chystal skočit z mostu. Měl vztahové problémy a byl na dně. Strážníci však jeho život zachránili.

V pátek uplynulého týdne krátce před půlnocí si hlídka strážníků na Frýdlantských mostech v Moravské Ostravě všimla muže ve středním věku, který seděl na vnější straně zábradlí mostu a nebezpečně se nakláněl nad vozovku.

Vzhledem k okolnostem se strážníci rozhodli zajímat se o důvody mužova počínání. „Při příchodu strážníků k později zjištěnému osmačtyřicetiletému muži na oslovení strážníků onen muž nikterak nereagoval. Hlídka proto pojala podezření, že muž zřejmě nevyhledává adrenalinové zážitky, ale může být ve vážném psychickém stavu,“ uvedl mluvčí policistů Jindřich Machů.

.

Jednomu ze strážníků se podařilo navázat s mužem rozhovor. Ten se mu postupně svěřil, že má vztahové problémy a je na dně. Na mostě sbírá odvahu proto, aby skočil dolů z mostu. „Díky empatickému přístupu se pak strážníkovi podařilo po několika minutách muže přesvědčit, aby od svého záměru upustil,“ dodal Machů.

Strážníci následně dopomohli muži přesunout se z mostní konstrukce zpátky do bezpečí. Na místo přivolali zdravotníky, do jejichž péče muže předali. Celou věcí se bude dále zabývat Policie České republiky.

Sdílejte článek