Sport
22/09/2020 Jaroslav Baďura

​Junioři Klasiku skončili na Mistrovství ČR na pátém místě

Mladí baseballisté Frýdku-Místku uplynulý víkend hráli na letošním Mistrovství České republiky hráčů do osmnácti let.

Kromě nich si postup na tento turnaj vybojovalo dalších 7 nejlepších týmů z republiky. A frýdeckomístečtí baseballisté rozhodně nezklamali.

Klasiku nevyšel vstup do turnaje, když prohrál s extraligovými Eagles a Hrochy. V posledním utkání základní skupiny pak Frýdek-Místek dokázal porazit pražské Tempo vysoko 15:2. V základní skupině tak skončili na třetím místě a bylo jasné, že je čekají boje ve skupině o 5. až 8. místo.

I v této skupině čekaly na Frýdek-Místek pouze zápasy s extraligovými celky. Jenže mladí hráči Klasiku ukázali, že se nezaleknou ani proti favoritům a oba zbylé zápasy proti Kotlářce Praha a Arrows Ostrava vyhráli vysoko 9:0 resp. 11:1. Díky tomu si zajistili v silné konkurenci skvělé 5. místo, když za sebou nechali hned 3 zástupce z nejvyšší soutěže.

„Konečné páté místo na MČR U18, beru jako obrovský úspěch, protože na závěrečný turnaj osmi nejlepších týmů této věkové kategorie jsme se probojovali poprvé v historii klubu,“ neskrýval spokojenost trenér Klasiku Jan Maštalíř.

„Celý rok jsme hráče systematicky připravovali a vše směřovali k v tomuto vrcholu sezóny. Kluci všechnu tu dřinu v pravý čas zúročili. Všichni naši nadhazovači předvedli v každém zápase bezchybný výkon, který jsme v poli podpořili dobrou obranou a v útoku dobrou pálkou. Na turnaji jsme tak prohráli jen s pozdějšími finalisty a výrazně porazili tři tradiční extraligové kluby.“

Kromě Mistrovství České republiky hráči do osmnácti let o víkendu probíhal i vrcholný turnaj hráčů do třinácti let. Také tady měl Klasik své zastoupení, a nakonec skončil na šestém místě.

Pro frýdeckomísteckou baseballovou mládež ale ještě sezona nekončí. Nadcházející víkend budou na Mistrovství ČR bojovat také hráči do patnácti let, a i tady bude mít Frýdek-Místek své želízko v ohni.

Sdílejte článek