Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Sport

Karviná má po podzimu stejně bodů jako favorizovaná Plzeň. Ale mohlo to být lepší, míní trenér

​Fotbalisté MFK Karviná stráví kratičkou zimní přestávku na desátém místě prvoligové tabulky.

Ilustrační foto: Archiv

Mají sice po čtrnácti odehraných kolech stejný počet dvaceti bodů jako vysoce favorizovaná a momentálně devátá Viktoria Plzeň, ale to může být pro karvinský klub jen malá útěcha po prohře v posledním zápase s Pardubicemi (0:2).

Přitom kdyby se Karviné podařilo nad Výchdočechy zvítězit, poskočila by i díky souhře ostatních výsledků až na čtvrtou příčku. Jenže realita byla taková, že trenér Juraj Jarábek se na pozápasové on-line tiskové konferenci zamýšlel nad odlišnou tváří mužstva při utkáních na domácím stadionu a venku.

„Doma je potřeba vyhrávat podle známého rčení „můj dům, můj hrad“. Ale za ten rok, co jsem v Karviné, se nám to stále nedaří. Chtěli jsme proměnit vlastní prostředí v nedobytnou tvrz, ovšem skutečnost byla jiná,“ uvažoval Jarábek.

Je to o přístupu hráčů, míní kouč

Podle trenéra byl nejmarkantnější rozdíl třeba mezi vítězstvími v Plzni a nezdary doma se Zlínem a Pardubicemi. „Může se stát, že nějaký domácí zápas nevyjde, ale to nás potkalo vícekrát. Je to i o přístupu hráčů. Když prohráváme 0:1, měla by být naše hra rychlejší od stoperů směrem dopředu. Pokud přijde podpora pro ofenzivu, je naděje na vytváření šancí,“ analyzoval Jarábek.

Zároveň vyslovil uznání pro Pardubice. „Nebyla náhoda, že před utkáním měl soupeř jen o bod méně, než Karviná. A nyní nás Pardubičtí dokonce přeskočili v tabulce, když podali velmi slušný výkon. Naopak někteří naši hráči nebyli takříkajíc ve své kůži. Chyběly nám agresivita, větší dostupování v osobních soubojích, vepředu jsme neudrželi míč,“ našel Jarábek nedostatky na vystoupení svého týmu.

Liga má přestávku jen tři týdny a Karvinští by měli zahájit „jarní“ část sezony v polovině ledna v Uherském Hradišti na půdě 1. FC Slovácko.