Společnost
18/11/2015 Jaroslav Baďura

Karviná zbourá tři domy. Jsou ve špatném stavu a většina bytů je prázdná

Karvinští zastupitelé rozhodli o zbourání dalších dvou městských domů v problémové lokalitě. Jde o minimálně obydlené domy, jejichž údržba a opravy vyžadují nemalé prostředky, přičemž o volné byty (a těch je u obou domů většina) tam není zájem.

Domy jsou v problémové oblasti Karviné-Nového Města – jeden v Mírové, druhý v Makarenkově ulici. Zastupitelé už přitom v září souhlasili s demolicí domu v ulici Na Vyhlídce ve stejné lokalitě a ze stejných důvodů.

V domě v Mírové je dnes 22 volných bytů, jen deset je obsazených. V Makarenkově je to stejný počet – 10 obsazených a 22 volných. Dům Na Vyhlídce je už delší dobu prázdný.

Oba nově schválené domy jsou dlouhodobě ve špatném stavu, na němž se podíleli a podílejí i problémoví nájemníci. V okolí nechala společnost RPG před časem z rozhodnutí radnice zbourat svých sedm domů – demoliční příkaz stavební úřad vydal kvůli špatnému stavu vybydlených domů. Domy v Mírové a Makarenkově jsou vzdáleny řádově stovky metrů.

„Město pochopitelně řádně platícím nájemníkům nabídne nové bydlení v dalších domech, které ještě v lokalitě má a kde volné byty jsou. Všechny tři domy by měly být zbourány v příštím roce. Musí pochopitelně proběhnout řádná výběrová řízení, nejspíše na jaře,“ uvedla mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

„Na místě tří domů město neplánuje žádnou zástavbu, budou tam jen volné zelené plochy. Poblíž gymnázia pak na uvolněném prostranství hodláme postavit parkoviště,“ přiblížil náměstek primátora Miroslav Hajdušík (KSČM).

Sdílejte článek