Společnost
03/04/2017 ČTK

Karvinský soud dnes rozhodne, zda pustí z vězení vraha Václava Kočky Bohumíra Ďurička

Okresní soud v Karviné bude dnes rozhodovat o propuštění Bohumíra Ďurička z vězení.

Za vraždu Václava Kočky mladšího z roku 2008 si hoteliér odpykává trest 12,5 roku. Žádost o podmínečné propuštění z výkonu trestu bude soud řešit necelých osm let od vraždy.

Na Kočku odsouzený třikrát vystřelil 10. října 2008. O dva dny později byl vzat do vazby.

Tragická událost se stala v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Ďuričko a Kočka mladší se tehdy dostali do roztržky, při které Kočka hoteliéra nejméně jednou udeřil do obličeje.

Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň, namířil na svého protivníka a v úmyslu jej připravit o život na něho třikrát vystřelil z bezprostřední vzdálenosti. Každý z výstřelů byl smrtelný.

Ďuričko obžalobu odmítá, Kočku prý zavraždit nechtěl. Od počátku se hájí tím, že se pouze přiměřeně bránil fyzickému útoku. Tvrdí, že jej Kočka „zákeřně a brutálně“ napadl údery do obličeje, až spadl na svou těhotnou přítelkyni.

Impulzem ke střelbě podle rozsudku nebyl pouze samotný útok ze strany Kočky, ale předcházelo jí i provokování a hecování. Podle řady svědků se například Ďuričko s Václavem Kočkou starším přeli, kdo z nich má u sebe víc peněz.

Jeho syn pak prý přišel za Ďuričkem s tím, aby nebyl drzý na jeho otce, následovala střelba. Podle soudu provokoval zejména hoteliér.

Sdílejte článek