Sport
19/12/2019 Tomáš Svoboda

Když můžeš, vystřel! Vítkovice si zvedly náladu výhrou 5:3 nad Olomoucí

Hráli druhý zápas pod novým trenérem Mojmírem Trličíkem a zažili druhé vítězství. Hokejisté HC Vítkovice Ridera ve středu večer porazili v posledním domácím zápase letošního roku HC Olomouc 5:3.

Na výhře měl velký podíl útočník Dominik Lakatoš, který soupeři nasázel hattrick.

Po zápase pak pro klubový web odpovídal mimo jiné na dotaz, co vše se v týmu, který na přelomu listopadu a prosince prošel sérií šesti, převážně vysokých, porážek, změnilo?

"Hlavně jsme to zjednodušili. Chceme hodně střílet a zbytečně nevymýšlet. Když můžeme, tak prostě vystřelit," uvedl autor tří gólů, které se mu povedlo vstřelit vůbec poprvé v kariéře.

Podle Lakatoše se mužstvo po odchodu trenéra Jakuba Petra a nástupu Mojmíra Trličíka postupně zvedá.

"Už jsme asi všichni pochopili, tím jak to tady v poslední době vypadalo a jaké byly změny, že to takhle dále nejde. Namluveno toho bylo až až a teď je to jen na nás. A my musíme věřit komukoliv, kdo bude za námi stát a bude nám dávat noty. Tak to je," řekl ústřední aktér středečního duelu.

Trenér Trličík v rámci svého hodnocení ocenil podoporu více než 5 tisíc fanoušků a následně zmínil, že Vítkovicím hodně pomohly dobře sehrané přesilovky, využít dokázali dvě ze tří. Důležitá byla i víra ve vlastní síly poté, co Olomouc v blížícím se závěru srovnala na 3:3.

"Těší mě absolutně všechno, co se dnes přihodilo. Skvělý zápas, který se musel divákům líbit, také přesilové hry a vítězství," doplnil trenér, který teď bude Vítkovice chystat na sérii utkání na stadionech soupeřů.

S ohledem na konání juniorského mistrovství světa se Vítkovice doma opět představí až 17. ledna proti Litvínovu.

Více o výhře 5:3 nad Olomoucí řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.

Sdílejte článek