Sport
14/08/2020 Josef Pešout

Kluby ​Baník Ostrava a SFC Opava lovily v pražské Dukle, přicházejí Tetour a Holík

Dvě fotbalové posily zamířily během krátkého časového úseku z druholigové pražské Dukly do prvoligových klubů Baníku Ostrava a SFC Opava.

S ostravským celkem se už v Rakousku připravuje záložník Daniel Tetour, kdežto za Opavu si už také na rakouském soustředění zahrál Lukáš Holík.

Třebaže obě nové akvizice přicházejí z druhé ligy, mají Tetour i Holík zkušenosti z nejvyšší soutěže. Naposledy v ní působili právě v dresu Dukly v sezoně 2018/2019. V minulém soutěžním ročníku patřili oba k oporám pražského mužstva, které se pokoušelo o návrat do první ligy.

Jenže třetí místo Dukly za Pardubicemi a Zbrojovkou Brno znamenalo konec nadějí. Zatímco první dva týmy postoupily přímo, Dukla nakonec ze třetí příčky přišla i o možnost případné baráže, která byla stanovena v původním modelu a rozpisu soutěže. A nakonec byla zrušena...

Jestliže si například zlínský trenér Bohumil Páník v médiích postěžoval, že je údajně nemožné, aby hráči z Prahy přestoupili na Moravu, pak v případě dvojice z Dukly to neplatí.

Je patrné, že trenér Baníku Ostrava Luboš Kozel hodně stál o Tetoura. Není divu, kouč jej totiž vedl právě v Dukle. Tetour se postupně po příchodu z dorostu zabudoval do základní sestavy, byť se kádr Dukly průběžně obměňoval.

„Předností Daniela Tetoura je snaha pracovat s míčem, což je předpoklad ke kombinačnímu fotbalu. Přichází sice po roce ve druhé lize, ale vidíme v něm hráče, který by měl zvýšit konkurenci ve středové řadě,“ uvedl Kozel v těchto intencích na klubovém webu.

Sám Daniel Tetour si pochvaloval fakt, že se dotáhl jeho přestup do Ostravy. „Baník je stále vnímám jako tradiční a přední klub s ambicemi,“ zvolil při svém představení slova, jaká často při příchodu do Baníku používají nové posily.

Už dříve se do přípravy s ostravským celkem zapojili Tomáš Zajíc a Jan Juroška ze Slovácka. Naopak odešel Robert Hrubý do Jablonce a nově i Denis Granečný na hostování do nizozemského Emmenu.

Se Zlínem vyhrál pohár

Zatímco Tetour spojil předchozí kariéru jen s pražskou Duklou, Lukáš Holík hrál nejprve za mateřský FC Fastav Zlín a v roce 2017 přestoupil do Dukly. Pak krátce hostoval znovu ve Zlíně a následně se vrátil do Dukly.

V minulém ročníku druhé ligy patřil k nejlepším hráčům celé soutěže, z pozice ofenzivního záložníka vstřelil jedenáct gólů. Proto nepřekvapilo, že se o něj začaly zajímat prvoligové kluby.

Jeho příchod do Opavy je pikantní v tom směru, že v roce 2017 přispěl Holík k vítězství Zlína ve finále Českého poháru nad tehdy ještě druholigovou Opavou.

Sdílejte článek