Společnost
02/03/2016 ČTK

Konec klidu v centru: Druhá etapa rekonstrukce ostravské Nádražní ulice začne v dubnu

Druhá etapa rekonstrukce Nádražní ulice, která patří k významným tepnám v centru Ostravy, začne v dubnu. Práce za 81,5 milionu korun by měly být hotovy na konci listopadu. Druhá část úprav bude v úseku mezi ulicemi Stodolní a 28. října.

Motoristé i cestující městskou hromadnou dopravou se musejí připravit na omezení. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Břetislav Riger (Ostravak).

Rekonstrukce Nádražní ulice bude obdobná, jako byla první etapa. „To znamená, že druhá etapa obsahuje veškeré inženýrské sítě, stavby liniové, to znamená vlastně tramvajové svršky, tramvajové koleje, silnice a chodníky, k tomu ještě veřejné osvětlení,“ uvedl Riger.

Město se rozhodlo pro opravu Nádražní ulice, kterou denně projíždí až 9500 automobilů, především kvůli havarijnímu stavu kanalizace. Nejprve se loni kompletně opravil úsek mezi ulicí 30. dubna a Stodolní.

Nově byly v obou směrech vybudovány i takzvané zálivové zastávky Stodolní. Chodci již při nastupování do tramvají nevstupují do vozovky, ale přímo z ostrůvku do tramvaje, vstup je tak navíc bezbariérový. Podobně bude po dokončení druhé etapy rekonstrukce vypadat i tramvajová zastávka Elektra.

I při druhé etapě rekonstrukce Nádražní ulice bude omezena tramvajová doprava. Tramvaje budou stejně jako loni jezdit po jedné koleji a v době prázdnin je připravena i více než měsíční výluka tramvajové dopravy, kterou nahradí autobusy.

Úplné výluky tramvajové dopravy budou také od 1. do 4. dubna a od 4. do 6. června, kdy bude tramvajová doprava převáděna na jednu kolej.

Omezení se výrazně dotkne i řidičů, kteří opět budou používat objízdné trasy.

Sdílejte článek