Společnost
30/01/2020 ČTK

Konečně. Areály v Beskydech hlásí dobré podmínky pro lyžování

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech hlásí na víkend dobré podmínky pro lyžování.

Předpovídané oteplení by zatím nemělo stav sjezdovek výrazněji ovlivnit, řekli provozovatelé areálů.

"Sníh je, zimní podmínky jsou fajn. Běžecké trasy zatím nejsou upravovány, protože přírodního sněhu není dost, ale jinak jsou pro lyžování ideální podmínky," řekl mluvčí střediska Ski Bílá Václav Vrzgula.

V největším zimním areálu v regionu je už v provozu vše, tedy 5,5 kilometru sjezdovek, dětská lyžařská škola a snowpark. Kdo si přinese sáňky nebo boby, může využít i sáňkařskou dráhu.

"Všechno je připraveno. Očekáváme oteplení, ale co se týče lyžování, určitě nebude žádný problém. Se sněhem na sjezdovce to nehne, ten podklad je tvrdý, takže na sjezdovkách to bude pořád dobré a lyžování by mělo vydržet," řekl Vrzgula. Areál je v provozu denně.

Večer se bude v pátek a sobotu lyžovat na severní i jižní straně, v neděli jen na jižní.

Denně v provozu je také středisko Ski Malenovice. V provozu je sjezdovka Školák a 550 metrů ze sjezdovky Mamut, kde se v pátek a sobotu dá lyžovat i večer. Denní lyžování je na obou sjezdovkách od 09:00 do 16:00.

"Sněhu máme asi 70 centimetrů, mix technického a přírodního. Podmínky o víkendu budou určitě dobré," řekla provozovatelka areálu Silvie Švrčková.

Díky technickému sněhu je denně v provozu i Ski areál Mosty u Jablunkova. Na sjezdovkách je vrstva silná 40 až 60 centimetrů.

"Podmínky budou dobré. V sobotu máme závody základních škol Beskydská lyže, sjezdovka číslo 1 a lanová dráha budou ale celý víkend bez omezení," řekl Igor Sikora z mosteckého areálu.

Ve středisku se lyžuje denně od 08:30 do 16:00 a večer od 18:00 do 21:00.

Sdílejte článek