Sport
05/10/2020 Martin Petřek

​Kopřivnice zvítězila počtvrté v řadě a kraluje házenkářské extralize

Kopřivnice zůstává na koni. Po mistrovské Plzni a stříbrné Karviné porazili házenkáři KH ISMM Kopřivnice i loni v lize bronzovou Duklu Praha a uzavřeli tak pořádně těžký medailový trojboj!

Po vyrovnaném úvodu odskočili kopřivničtí házenkáři do poločasu na rozdíl čtyř branek. Dukla po přestávce nedokázala manko snížit na méně než dva góly a v koncovce jí soupeř, v jehož dresu se devětkrát trefil Patrik Fulnek, utekl.

„Opět jsme odvedli koncentrovaný výkon. Měl jsem z toho obavu, protože ve středu jsme měli celkem dost kluků na pokraji zranění a měli jsme problémy dát dohromady sestavu. Nakonec se ale všichni kluci hecli a odvedli zde podobný výkon jako proti Karviné," uvedl trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský

"Myslím si, že je to historicky první vítězství Kopřivnice zde na Dukle, protože si nepamatujeme, kdy tady Kopřivnice získala body. Máme obrovskou radost, ale pokračujeme. Musíme se připravit na další zápas, musíme jít dál,“ krotí tým Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

O poznání méně spokojení jsou logicky na Dukle. Prohra 25:31 není nic, čím by se tým chlubil.
„Nemluví se mi úplně lehce, protože je to zápas, ve kterém jsme paradoxně podali jeden z nejlepších výkonů od začátku této sezony, a přesto jsme prohráli. Gratulace soupeři, byl výborně připravený. Kopřivnice hraje hezkou, účelnou, dobrou házenou. Je agresivnější, v tom se my potřebujeme zlepšit," hledal hlavní příčiny porážky trenér Pražanů Daniel Čurda.
"Potřebujeme výrazně zlepšit agresivitu v obraně, to je jedna věc. A druhá věc je ta, že se potřebujeme v hlavách i na hřišti vypořádat s odchodem Víti Reichla, protože je zde cítit obrovský deficit,“ řekl Daniel Čurda.
Podle něj se na Reichlově postu zatím mladí hráči rozkoukávají. „Jsou tam kluci, kteří jsou mladí. Dostávají sice šanci, ale zatím na jeho úrovni nejsou, a proto je to velmi těžké i pro spojky. Ale líbilo se mi, že jsme hráli s nasazením. V určitých fázích zápasu jsme se konečně snažili hrát rychle a ve druhém poločase jsme i chvílemi dokázali dostat Kopřivnici pod tlak. Při minus dva jsme bohužel neproměnili rychlý útok. Pak už si ten zápas Kopřivnice zkušeně pohlídala. Na tom potřebujeme pracovat a jít dopředu zápas od zápasu.“
HC Dukla Praha - KH ISMM Kopřivnice 25:31 (11:15)

Nejvíce branek: Krušberský 8/2, Patzel a Křístek po 4 - Fulnek 9, Brito 6, Hanus 5.

Sdílejte článek