Auto
28/07/2020 Jaroslav Baďura

Kopřivnická Tatra porazila konkurenci, dodá vozy německým hasičům

Společnost ​TATRA TRUCKS získala další velkou zahraniční zakázku na desítky hasičských speciálů.

Kopřivnická společnost TATRA TRUCKS je tradičním dodavatelem podvozků pro hasičská vozidla, která slouží po celém světě.

Nejnověji získala ve spolupráci se svým dlouholetým partnerem THT Polička zakázku na 41 hasičských speciálů TATRA FORCE 4x4 s opcí na dalších 5 kusů pro hasičské jednotky spolkové země Braniborsko.

Je to první takto velká objednávka hasičských vozů TATRA z Německa.

Nové vozy budou zasahovat především v zalesněných oblastech, proto také německý zákazník požadoval vozy s velmi dobrou průchodivostí těžkým terénem.

Ve výběrovém řízení dala hodnotící komise nakonec přednost vozům TATRA FORCE před modely jiných renomovaných značek. Kopřivnická TATRA TRUCKS dodá jako základ vozidla s konfigurací podvozku 4x4 vybavená motory Cummins standardu Euro 6 o výkonu 291 kW a automatickou převodovkou.

Konstrukci a integraci hasičské nástavby má na starosti společnost THT Polička. Finálním dodavatelem je německý dealer vozů TATRA společnost Metallbau & Fahrzeughandel Friedrich.

Braniborští hasiči mají podle smlouvy nové tatrovky dostat v letech 2021 a 2022.

Zakázka na více než čtyři desítky nových hasičských speciálů do Německa je potvrzením unikátních kvalit vozů TATRA a českých výrobců speciální záchranářské techniky.

Navazuje také na podobně průlomovou zakázku na hasičské vozy pro izraelskou organizaci IFARA (Israeli Firefighting And Rescue Authority) z minulého roku.

Na základě ní TATRA TRUCKS historicky poprvé dodala do této blízkovýchodní země pro místní záchranné složky hasičské speciály ve větším množství s příslibem na další rozsáhlejší spolupráci.

O TATRA TRUCKS

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací.

Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu.

Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Sdílejte článek