Sport
09/02/2020 Admin PATRIOT

Kopřivničtí házenkáři s přehledem porazili Brno

​KH ISMM Kopřivnice - SKKP Handball Brno 32:27 (18:12)

Kopřivničtí házenkáři v sobotu 8. února doma potvrdili roli papírového favorita utkání a zvítězili rozdílem pěti branek.

V prvním poločase nepustili domácí svého dnešního soupeře ani jednou do vedení a mohli za to vděčit jak výbornému útoku a důsledné obraně, tak i dobrému výkonu brankáře Žingora.

Do druhé půlky zápasu šli domácí za stavu 18:12. Po změně stran už bylo Brno sice vyrovnanějším soupeřem, ale nedokázalo střetnutí nijak výrazně zdramatizovat.

Domácí tým si po celou dobu udržoval před soupeřem náskok a zaslouženě zvítězil poměrem 32:27. Kopřivničtí házenkáři tak zůstávají po zimní přestávce stále neporaženi a připisují si druhé letošní vítězství. Střelecky se dařilo především Honzovi Hanusovi, který se prosadil devětkrát.

Ivo Vávra, trenér SKKP Handball Brno: "Samozřejmě gratuluji domácímu celku k zaslouženému zisku dvou bodů. Musím říct, že zasloužených bodů. Teď jsme se bavili o tom, jestli nám poslední výhra nad Karvinou pomohla nebo nepomohla, protože se mi zdálo, že jsme dnes odehráli úplně jiné utkání než doma. Možná je to tím, že venku ještě neumíme hrát stejně jako doma. Udělali jsme dnes spoustu chyb, nedali jsme několik šancí a to Kopřivnice neodpouští. Dvakrát nebo třikrát jsme se nadechovali, ale svou nedisciplinovaností v obraně i v útoku jsme zápas nedokázali otočit. Bohužel náskok domácích z úvodu utkání se projevil a my už jsme neměli morální sílu s tím něco udělat. Vinou svých fatálních chyb jsme domácím vítězství usnadnili."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "My jsme věděli, že Brno je silný soupeř. Všechny zraněné hráče má totiž zpátky a díky výhře v posledním zápase, kterou získalo nad silnou Karvinou, přijelo k nám se sebevědomím. Pro nás bylo i psychicky těžké, abychom potvrdili vítězství ze Zubří. Nicméně dnešní zápas jsme zvládli a jsem za to rád. Myslím si, že v prvním poločase jsme hráli opravdu hezkou házenou a výborně jsme bránili. Musím kluky pochválit. V prostoru pro zlepšení vidím hlavně dvě věci. Tou první je náš nástup do druhého poločasu, kdy jsme si v šatně říkali a upozorňoval jsem na to, že bude strašně moc důležité, abychom maximální bojovností a aktivitou zvládli prvních deset minut druhého poločasu, což se bohužel nestalo. Nevím proč, ale zbytečně jsme si zahrávali s ohněm, když se Brno dokázalo přiblížit na tři branky, což mohla být strašně velká komplikace. Také jsme dnes nedali hodně vyložených šancí, myslím, že jich bylo devět nebo deset, což je na takový zápas hrozně moc. Tou druhou věcí pro zlepšení je, že jsme nedokázali udržet nastavenou laťku 25 obdržených branek za zápas. Dostali jsme jich nakonec dvacet sedm, nicméně v obraně už je posun, protože loni byly všechny zápasy kolem 35 branek."

Nejlepší střelci: Hanus 9, Fulnek 5, Hiraldo a Donoso po čtyřech - Kučera 5, Stein a Janíček po 4, Bosák 3. Branky ze 7 hodů 2:3. Vyloučení 2:6. Diváci 698. Rozhodčí­: Freiser, Haramul.