Společnost
21/12/2021 Petr Sobol

Krajští záchranáři hledají nové kolegy. Chybí jim lékaři i lidé na dispečinku

​Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje v těchto dnech zintenzivnila aktivní snahu s cílem nalézt do svých řad nové kolegyně a kolegy.

Moravskoslezským záchranářům schází, podobně jako prakticky všem dalším zdravotnickým organizacím, pracovníci některých profesí. Nejde přitom o akutní problém, ale daleko spíše o dlouhodobý stav, který má zhoršující se tendenci," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

V organizaci aktuálně schází několik desítek kmenových lékařů, jejichž úvazky musejí saturovat lékaři jiných organizací v rámci pracovních dohod. Právě lékařská profese je nepostradatelná u nejvážněji nemocných a zraněných pacientů," prohlásil Humpl.

Podobně ale zaznamenává personální nedostatek také krajské zdravotnické operační středisko. Dispečerská práce je přitom klíčovým předpokladem dobře organizované zásahové činnosti celé záchranné služby a spolehlivě fungující tým operátorů je nenahraditelný. V blízké budoucnosti je navíc nutno očekávat také úbytek zájemců v oboru zdravotnický záchranář," dodal Humpl.

Sdílejte článek