Společnost
02/12/2015 Jaroslav Baďura

Kriminalisté hledají muže, který na Frýdecko-Místecku lákal do auta holčičku

Frýdeckomístečtí kriminalisté se obracejí na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při ustanovení neznámého muže. Ten koncem letošního listopadu okolo 16:00 hodin v jedné z frýdeckomísteckých obcí údajně oslovil nezletilou dívenku a lákal ji do automobilu, že ji sveze.

„Oslovená holčička naštěstí do vozu nenasedla a z místa utekla. Situaci pak popsala rodičům. Věcí se nyní zabývají frýdeckomístečtí detektivové, kteří spolupracují nejen s rodiči, ale také s místní školou a samosprávou,“ uvedl frýdeckomístecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Mělo se jednat o muže světlé pleti, který byl štíhlý, okolo 180cm vysoký, měl tmavé oči a hovořil ostravským dialektem. Věk muže nebyl ustanoven. Na sobě měl modrou mikinu s kapucí přes hlavu.

„Jako důležité zvláštní znamení oslovená dívka uvedla jeho tetování. Údajně se mělo jednat o srdce s tmavým okrajem a nápisy uprostřed. Pod ním pak měla být lebka, celá tmavá, s výrazným vyobrazením otvorů očí, nosních dírek a zubů,“ dodal mluvčí.

„Obracíme se proto na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při ustanovení muže, který údajně oslovil dívku, a jehož svědectví by nám přispělo k vysvětlení celé věci. Jestliže vám osoba, podle přiloženého popisu a obrázku někoho připomíná, ozvěte se nám na linku 158,“ uvedl Vlastimil Starzyk.

Sdílejte článek