Společnost
30/11/2015 Jaroslav Baďura

Krnov bude mít nové lampy. Vypadají stejně jako ty z přelomu 19. a 20. století

Veřejné osvětlení na náměstí Minoritů dozná změn. Staré stožáry nahradí nové s jedním nebo dvěma výložníky, které budou mít LED svítidla. Výměna se týká úseku od turistického informačního centra po křižovatku u knihovny.

Celkem zde vznikne 14 nových světelných bodů, které doplní dva sloupy bez výložníku pro umístění navigačních cedulí. „Osvětlovací tělesa i sloupy budou v historizujícím stylu, tak jak je známe z dobových fotografií z přelomu 19. a 20. století. Pokud se osvědčí, použijeme stejné při výměně veřejného osvětlení v dalších ulicích v centru města, například v ulici Sv. Ducha nebo kolem nově vznikajícího vnitrobloku za továrnou v Barvířské ulici,“ uvedl místostarosta Krnova Michal Brunclík.

Městskou zakázku „Veřejné osvětlení na náměstí Minoritů v Krnově“ získala s nejnižší nabídkovou cenou 1,5 milionu korun bez DPH firma Aleš Fousek. „Jelikož se jedná o specifická svítidla vyráběná na zakázku a dodací lhůta výrobce je dlouhá, termín dokončení díla byl stanoven na konec dubna příštího roku,“ upřesnil Michal Brunclík.

Modernizaci veřejného osvětlení provádí město Krnov průběžně již několik let. Nedávno došlo k jeho výměně ve Smetanových sadech, letos nové osvětlení přibylo na zrekonstruovaném historickém mostě přes řeku Opavu.

Sdílejte článek