Společnost
19/01/2016 Jaroslav Baďura

Kuriózní záchranná akce: Žena ukradla bowlingovou kouli a probořila se pod led

Neobvyklou záchrannou akci za sebou maií policisté z Karviné. Vydali se hledat zmatenou ženu se psem a našli ji s ukradenou bowlingovou koulí uprostřed jezírka po krk v ledové vodě.

„V sobotu po šesté hodině ráno jsme přijali oznámení, že v objektu Zámečku v Petrovicích se pohybuje žena se psem. Podle oznamovatelky se chovala zmateně a velmi podivně. Po příjezdu policejní hlídky k Zámečku zaměstnankyně policistům řekla, že žena hotel opustila i se psem a s sebou vzala bowlingovou kouli,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

I přesto, že podle personálu neznámá žena měla být pryč, policisté celý venkovní areál začali procházet. Během prohlídky zámeckého parku uviděli čerstvé stopy ve sněhu a pak uslyšeli psa.

„Ten volně pobíhal a hlasitě štěkal. Policisté se vydali směrem k psovi a došli k umělému jezírku, který je součástí venkovního komplexu,“ uvedla mluvčí.

V jezírku, asi pět metrů od břehu, byla díra v ledu a v ní žena po krk ve vodě. „Rukama objímala bowlingovou kouli na ledě. Nejdříve policisté zavolali rychlou záchrannou službu a pustili se do ženiny záchrany. Jeden policista běžel pro záchranný vak s lanem a druhý policista se snažil navázat komunikaci se ženou,“ popsala záchrannou akci mluvčí.

Po několika minutách se policistům podařilo ženu vytáhnout. Muži zákona podchlazenou ženu přenesli do Zámečku, kde jí do příjezdu lékařů poskytovali první pomoc.

„Zjistili jsme, že 39letá žena má trvalé bydliště v Karviné. Pes byl předán pracovníkům psího útulku a bowlingová koule vrácena pracovníkům Zámečku,“ dodala Zlatuše Viačková.

Sdílejte článek