Společnost
13/09/2023 Jaroslav Baďura

Květinářství na Nádražní vystřídalo Fajne koření

Vladimír Pryček/Magazín PATRIOT

Koření, ale i kvalitní uzeniny a delikatesy z regionu i zahraničí, nabízí nový obchod Fajne koření, který otevřel na Nádražní ulici v prostorách po bývalém květinářství.

„Myslím, že lidé se stále více zajímají o to, co jedí. Řeší, jestli je to poctivé jídlo bez éček a konzervantů, zda je kvalitní a ideálně taky z regionu, ve kterém žijeme,“ říká pro patriotmagazin.cz majitelka obchodu Renata Baková.

„Jak už to v životě bývá, vše chce správný čas. V jednu chvíli se ze zahraničí vrátil jeden můj známý šéfkuchař, povídali jsme si o mém záměru a pak jsem potkala majitele volného nebytového prostoru, slovo dalo slovo a už máme otevřeno,“ směje se majitelka.

Z původně týdenní rekonstrukce byl nakonec jeden měsíc, protože v bývalém květinářství nezůstal kámen na kameni a Fajne koření tak sídlí v novém, čistém a příjemném prostoru, kde je dostatek místa nejenom pro desítky druhů zboží, ale i pro nakupující zákazníky.

V nabídce jsou kromě koření, těstovin a uzenin od domácího řezníka také olivové oleje, vína a delikatesy z Itálie či Španělska. „Zařadili jsme do prodeje také hotová jídla bez éček a konzervantů od firmy Expres menu. Mají velký úspěch, lidé se pro ně už vracejí a přibývají další zákazníci,“ říká Renata Baková.

S nabídkou dalších regionálních dodavatelů se můžete ve Fajnem koření setkat například s pivem z Beskydského pivovárku či marmeládami z Ostravy. „Další produkty budou vznikat přímo pro nás pod značkou Fajne koření. Například Fajna šunka, Fajna klobása a další,“ říká majitelka.

V pátek 15. září se o kvalitě pochutin a delikates i nápojů mohou ostatně přijít přesvědčit i Ostravané, kteří do obchůdku Fajne koření ještě nenašli cestu. „Od deseti dopoledne do šestnácti hodin chceme dát zákazníkům ochutnat různé výrobky a produkty, které v obchodě nabízíme,“ zve milovníky kvalitního jídla Renata Baková.

Foto: Vladimír Pryček/Magazín PATRIOT
Sdílejte článek