Sport
20/10/2023 Petr Sobol

Laštůvkův nástupce i samba z Brazílie. 5 letních posil, které zvedají Baník

Foto: se souhlasem FCB

Fotbalový Baník už svým fanouškům dělá zase radost. Daří se mu na hřišti i na poli přestupů.

Ostravané jsou v tabulce aktuálně šestí. Jaká změna oproti minulé sezoně, kdy se báli sestupu. Baník předvádí dobré výkony, do týmu navíc skvěle zapadly i letní posily. Pět z nich patří ke klíčovým hráčům týmu trenéra Pavla Hapala.

Jiří Letáček

Čtyřiadvacetiletý gólman v Ostravě hostoval už v průběhu minulé sezony, během které odchytal devět zápasů a postupně přebíral štafetu po Janu Laštůvkovi. Ten v létě v Baníku skončil a Jiří Letáček jeho místo zaujal natrvalo. Hostování z Pardubic se změnilo v přestup a z Letáčka se stala jedna z opor slezského celku. V jedenácti zápasech dostal jen deset branek a vychytal pět čistých kont. Odborníci ho řadí mezi nejlepší gólmany celé ligy.

Patrick Kpozo

Stoper z Ghany, který si v létě odbyl premiéru v národním týmu své země, přišel do Baníku před sezonou z týmu úřadujícího moldavského mistra Šeriffu Tiraspol. V Ostravě si šestadvacetiletý bek vybudoval dobrou pozici a patří k oporám sestavy. Od startu ligového ročníku nechyběl ani jednou v základní sestavě.

Tomáš Rigo

Jednadvacetiletý slovenský střední záložník přišel do Baníku ze Slavie. Za tu si v ročníku 2020/21 odbyl ligovou premiéru, připsal si ale jediný start a více prostoru v Edenu nedostal. Uplynulé dva roky hostoval ve Vlašimi a v létě přišel do Baníku. Tomáš Rigo ihned zapadl do Hapalova kádru a stal se jednou z klíčových postav týmu. Ke skvělým výkonům přidal gól a dvě nahrávky.

Ewerton

Stejně jako Rigo přišel do Baníku v létě ze Slavie – ovšem ne na přestup, ale na hostování. Zatímco v Edenu se šestadvacetiletý ofenzivní Brazilec příliš neprosadil, v Baníku září. Ewerton je jednou z hlavních hvězd týmu a patří k oblíbencům ostravských fanoušků. V posledních pěti ligových zápasech dal čtyři góly.

Abdullahi Tanko

Fanoušci Baníku se báli, jak to s týmem bude vypadat po odchodu Muhameda Tijaniho, který v létě přestoupil do Slavie. Jejich obavy ale byly zbytečné. Do slezského celku dorazil z Varnsdorfu jiný nigerijský útočník Abdullahi Tanko, jenž se loni ve druhé lize blýskl 15 góly. Pětadvacetiletý útočník si přibalil střelecké kopačky i na cestu do Ostravy a v letošních jedenácti ligových zápasech dal už pět branek. Zákulisím se nesou spekulace o tom, že okolo něj opět krouží sešívaní.

Sdílejte článek