Sport
24/07/2023 Petr Sobol

Loni to zkoušel v NHL, teď jde do Ruska. Bývalý obránce Vítkovic se vrací do KHL

Také v minulých dnech nás zaujaly sportovní události, které jsou spojeny s Moravskoslezským krajem. Podívejte se, co všechno se událo.

Klok jde do KHL

Spekulovalo se o tom už delší dobu, oficiálně to ale nikde nebylo. Bývalý obránce Vítkovic Lukáš Klok byl už nějaký čas spojován s návratem do KHL, kvůli čemuž nejspíš chyběl i na mistrovství světa. A tyto zprávy se taky nakonec potvrdily. Osmadvacetiletý bek, který se před rokem snažil prosadit do kádru Arizony v NHL, podepsal dvouletou smlouvu s Nižněkamskem, kde už dříve působil. Na domácím světovém šampionátu, který se bude hrát za rok v Praze a Ostravě, se proto nepředstaví.

Suchánek zaujal Anaheim

Dvacetiletý hokejový brankář Tomáš Suchánek, který před časem chytal za Frýdek-Místek, zaujal zámořský Anaheim. Nedávným draftem NHL sice neprošel, Ducks si ale jednoho z hrdinů české stříbrné dvacítky pozvali do rozvojového kempu, kde se Suchánek ukázal ve skvělé formě. Na podzim proto poletí do Kalifornie znovu. Vybojuje si místo v NHL?

Kvitová se vdala

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová je vdaná. Tenistka z Fulneku si na utajené veselce vzala svého trenéra a partnera Jiřího Vaňka. Mezi hosty nechyběla Barbora Strýcová nebo fyzioterapeut Pavel Kolář, na svatbě zahrála i kapela Mirai.

Výhra pro tátu

Poté, co fotbalová Karviná loni sestoupila do druhé ligy, se na lavičku týmu postavil Tomáš Hejdušek, jenž dorazil od B týmu Baníku. Karvinou ihned vrátil zpátky mezi elitu a ve své trenérské ligové premiéře Slezany dovedl k výhře 4:1 nad Zlínem. „Chtěl bych ji (výhru) poslat nahoru do nebe. Před měsícem mi umřel táta a já vím, že by mi hodně fandil. Tahle výhra patří jemu," vzkázal po zápase Hejdušek.

Přijde do Baníku ještě Plavšič?

V neděli vstoupil do ligového dění také Baník, který prohrál 1:3 v Liberci. Slezané v létě přivedli řadu posil, kádr však ještě nemusí být kompletní. Ostravané se totiž nevzdávají naděje na zisk Srdjana Plavšiče, který v Baníku už v minulé sezoně hostoval. Srbský rychlík patří Slavii, do kádru sešívaných se ale nevešel a z Edenu odejde. Zájem je o něj na Slovensku, v Polsku i v MLS, pokud se ale na žádném přestupu nedohodne, tak je připraven Baník.

Sdílejte článek