Nejnovější zprávy: Příběh 120 let staré vraždy: Matka ubila dceru alkoholičku Na Jablunkovsku hořela chata. Policie našla na místě lidské ostatky

Společnost

Lupič okradl důchodkyni, její věci ale zachránil nebojácný 13 letý kluk

Velkou statečnost prokázal třináctiletý kluk z Českého Těšína. Byl poblíž loupežného přepadení pětašedesátileté ženy a když slyšel její volání o pomoc, pronásledoval unikajícího zloděje a spolu se známými jej nakonec po honičce městem dokázal přinutit, aby lup vrátil.

Loupež se odehrála o sobotním poledni v Českém Těšíně na Náměstí ČSA. „Vše začalo tím, že pětašedesátiletá žena stála před vchodovými dveřmi domu, ve kterém bydlí a hledala klíče od svého bytu. Znenadání k ní zezadu přistoupil neznámý pachatel, z předloktí levé ruky jí strhnul kabelku a okamžitě se dal na útěk,“ popsal trestný čin Miroslav Kolátek z karvinské policie, kam Český Těšín spadá.

Oloupená žena začala volat o pomoc, že jí byla odcizena kabelka, načež se za pachatelem vydal třináctiletý mladík. Ten za ním běžel přes tržnici na ulici Smetanova směrem k mostu, na kterém se nacházel bývalý hraniční přechod.

„Zde pachatel vběhl do řeky Olše a snažil přebrodit na druhou stranu. Mladík si na druhém břehu všiml dvou známých, na které zavolal, ať utíkajícího zadrží, jelikož odcizil kabelku. Muži ve věku osmnáct a třiadvacet let pachatele zadrželi a kabelku mu odebrali,“ uvedl Miroslav Kolátek.

Ačkoli lupič nakonec z místa, kde jej svědci zadrželi, utekl, přepadená žena dostala zpět svou kabelku včetně všech věcí, které měla uvnitř.