Společnost
30/11/2015 Jaroslav Baďura

Lupič okradl důchodkyni, její věci ale zachránil nebojácný 13 letý kluk

Velkou statečnost prokázal třináctiletý kluk z Českého Těšína. Byl poblíž loupežného přepadení pětašedesátileté ženy a když slyšel její volání o pomoc, pronásledoval unikajícího zloděje a spolu se známými jej nakonec po honičce městem dokázal přinutit, aby lup vrátil.

Loupež se odehrála o sobotním poledni v Českém Těšíně na Náměstí ČSA. „Vše začalo tím, že pětašedesátiletá žena stála před vchodovými dveřmi domu, ve kterém bydlí a hledala klíče od svého bytu. Znenadání k ní zezadu přistoupil neznámý pachatel, z předloktí levé ruky jí strhnul kabelku a okamžitě se dal na útěk,“ popsal trestný čin Miroslav Kolátek z karvinské policie, kam Český Těšín spadá.

Oloupená žena začala volat o pomoc, že jí byla odcizena kabelka, načež se za pachatelem vydal třináctiletý mladík. Ten za ním běžel přes tržnici na ulici Smetanova směrem k mostu, na kterém se nacházel bývalý hraniční přechod.

„Zde pachatel vběhl do řeky Olše a snažil přebrodit na druhou stranu. Mladík si na druhém břehu všiml dvou známých, na které zavolal, ať utíkajícího zadrží, jelikož odcizil kabelku. Muži ve věku osmnáct a třiadvacet let pachatele zadrželi a kabelku mu odebrali,“ uvedl Miroslav Kolátek.

Ačkoli lupič nakonec z místa, kde jej svědci zadrželi, utekl, přepadená žena dostala zpět svou kabelku včetně všech věcí, které měla uvnitř.

Sdílejte článek