Společnost
23/09/2021 Petr Sobol

Mám u sebe zbraň, kterou hodlám použít, vyhrožoval muž. Nadýchal přes tři promile

V úterý, krátce po třinácté hodině, přijal operační důstojník na tísňové lince anonymní oznámení od muže, jenž říkal, že u sebe má zbraň, kterou hodlá použít v Ostravě-Porubě.

Policisté zjistili, že anonymní volání má na svědomí sedmačtyřicetiletý muž. „Do pátrací akce bylo zapojeno několik desítek policistů Městského ředitelství Ostrava včetně policistů ze Speciální pořádkové jednotky a ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Na pátrací akci se také spolupodíleli i strážníci Městské policie Ostrava,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Během pátrací akce byly prováděny také kontroly prostředků hromadné dopravy. Podezřelý muž byl zadržen po patnácté hodině v rodinném domě v obci poblíž Ostravy. „Během pátrání a zásahu nebyl nikdo zraněn a u muže nebyly nalezeny žádné zbraně,“ dodala Michalíková.

Zadrženému muži byla následně provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu. „Vyšla s pozitivním výsledkem, nadýchal přes tři promile alkoholu,“ prohlásila Michalíková s tím, že muži hrozí až tříleté vězení.

Sdílejte článek