Společnost
25/05/2022 Petr Broulík

Masarykovo náměstí v Ostravě v sobotu ovládnou autoveteráni

Všichni přátelé historických vozidel by si neměli nechat ujít letošní, už dvakrát odloženou, Veteran Rallye Ostrava a XXII. ročník Memoriálu Ing. Františka Procházky, která v sobotu 28. května dopoledne ovládne hlavní ostravské Masarykovo náměstí.

Součástí akce bude i VIII. ročník Setkání přátel italských vozidel. Takže rozhodně bude na co koukat.

„Bude to ročník, který jsme dva roky z důvodů omezení způsobené „čínskou chřipkou“ covid-19 nemohli pořádat. Bohužel ani letos nejsme ušetřeni špatných zpráv a válka na Ukrajině může ještě vše změnit, nicméně doufáme, že se na startu naší soutěže přece jen potkáme,“ doufají pořadatelé této velké přehlídky veteránů.

Vypadá to, že dopolední zahájení Veteran Rallye Ostrava bude opět reprezentativní a návštěvníci se mohou těšit na opravdu vrchovatý počet nablýskaných historických krasavců.

Pořadatelé totiž k 10. květnu naplnili optimální počet startujících a uzavřeli startovní listinu Veteran Rallye Ostrava 2022. „Nové přihlášky už nepřijímáme! Ani v den startu na Masarykově náměstí nebudeme přijímat další nové zájemce,“ upozorňují členové pořadatelských klubů Tatra Veteran Sport Club Ostrava a Fiat 128 Fan Club.

Zájemci si mohou i odnést knihu o historii Veteran Rallye Ostrava

Právě na Masarykově náměstí, od 8 do 11:30, bude tradiční zahájení a start veteránského závodu. „Někteří z vás tu ocení i naší knihu o historii předchozích ročníků této rallye. Po přehlídkové jízdě pěší zónou se seznámíme, za poslechu lahodících rock-and-rollových melodií, s pivem Garážmistr v Ostravě Martinově,“ lákají pořadatelé.

Loni vydaná kniha o historii pořádání Veteran Rallye Ostrava je doplněna povídáním o začátcích motorismu na Ostravsku a ohlédnutím za činností klubu Tatra Veteran Sport Club Ostrava.

Veterány budou parkovat i v Opavě a ve Vítkově-Podhradí

Účastníci Veteran Rallye Ostrava pak odjedou a poobědvají v Kravařích. „Projdeme se pěšky Opavou, abychom v budově Slezského zemského muzea ocenili společensko-hospodářskou odpovědnost, um i vkus předků a prohlédli si jeho rozsáhlé sbírky, které zaujmou celou rodinu,“ informují pořadatelé.

Právě na Dolním náměstí v Opavě budou veterány parkovat v čase od 12:35 do 15:45. Dámy pak snad ocení mini-piknik v trávě, nadšence armádních vozidel určitě potěší areál Klub vojenské historie v Deštné a v cíli, u řeky Moravice, je zkrátka vždycky hezky.

Navíc, kousek od trasy je u Stěbořic postavena rozhledna, evokující předválečné opevnění a v Cholticích je i funkční větrný mlýn. Od 15:45 do 17:10 budou veterány parkovat v rekreačním středisku České pošty ve Vítkově-Podhradí.

Sdílejte článek