Společnost
27/05/2022 Petr Sobol

Městská nemocnice Ostrava má nové náborové video. Namluvil ho Dr. House

Městská nemocnice Ostrava (MNO) má nové náborové video, které ukazuje atraktivní formou práci jejích zaměstnanců v reálném prostředí.

Tato prezentace má jasný cíl – posílit značku zaměstnavatele, a zejména oslovit ty, kteří zvažují změnu svého současného pracoviště nebo hledají nemocnici, ve které by mohli svou profesi vykonávat, a rozšířit tak řady zdravotníků na Fifejdách. Scénář je založen na seriálové postavě doktora House, který komentuje dění v nemocnici. Jedná se o příběh pacienta, kterému lékař zachrání život a po čase ho náhodou potká v kavárně v centru města. Ve videu jsou použity krátké záběry z Ostravy, která je i přes vtípky standupových komiků velmi příjemným místem k životu.

Hrají v něm pouze zdravotníci nemocnice, děj se odehrává v reálných prostorách, kudy obvykle pacienti prochází – na centrálním příjmu, v urgentní hale, na angiologickém zákrokovém sále, CT i na jednom z lůžkových oddělení nemocnice.

„Natáčení v ostrém provozu je vždycky tak trochu dobrodružství, v nemocnici to platí dvojnásob. Hlavně na urgentním příjmu bylo velice napínavé, jestli se po náročné přípravě scény neozve drnčení telefonu a my nebudeme muset s celým štábem během několika minut to, co jsme dlouho stavěli, rychle sbalit a uvolnit prostor mnohem důležitější činnosti, třeba zrovna záchraně života. Byli jsme trochu časově a prostorově omezeni, ale byla to daň za to, že jsme mohli natáčet v autentickém prostředí s opravdovým personálem, bez komparzu. Musím uznat, že to všichni neherci zvládli skvěle. Nechtěli jsme tvořit dokument ani ryze hraný spot. A tak jsme se snažili balancovat někde na pomyslné hranici dvou formátů,“ uvedl autor námětu, scénáře a režisér Jan Rušaj ze společnosti Goodfeel.

Náměstkyně ředitele Městské nemocnice Ostrava pro personalistiku Kateřina Kyselá doplňuje: „Poděkovat chci všem našim zaměstnancům, kteří se na tvorbě videa podíleli. Základním znakem našich náborových aktivit je upřímnost, otevřenost a pravdivost, a s tímto směřujeme k cílové skupině. Věřím, že reálnost a vizuální atraktivita videa přivede do našich řad nové tváře. Postavili jsme ho, jako koneckonců při všech dosavadních náborových aktivitách, na našich lidech, prostě žádní herci a modelky, jediným, kdo k nám nepatří, je pacient, který pracuje v jedné z ostravských kaváren. Video budeme používat nejen na našich setkáních se studenty středních a vysokých škol, po prvních zkušenostech víme, že zaujme, ale určeno je také ke zveřejnění na sociálních sítích. Aktuálně hledáme například lékaře na oční oddělení, na chirurgii, kardiologii, psychiatrii nebo třeba patologii. Chybí nám také sestry, které potřebujeme na lůžkové stanice nemocnice.“

MNO má 1948 zaměstnanců, z toho 243 lékařů, 675 všeobecných sester, 643 ostatního nelékařského zdravotnického personálu a 387 lidí je zaměstnáno na dalších nezdravotnických pozicích. Historie největší městské nemocnice v Moravskoslezském kraji se začala psát v roce 1846. V současné době má 32 oddělení, z toho 17, která disponují 898 lůžky, a 122 ambulancí. Ročně je v nemocnici hospitalizováno zhruba 25 tisíc pacientů, provedeno 17 tisíc operačních zákroků, od rutinních až po ty specializované, v ambulancích je ošetřeno zhruba 250 tisíc pacientů. Součástí MNO jsou detašovaná pracoviště – Léčebna dlouhodobě nemocných, Dům sociálních služeb, Dětský rehabilitační stacionář, Centrum duševního zdraví a psychiatrie, která se nacházejí mimo areál nemocnice.

Sdílejte článek