Nejnovější zprávy: Czech Tour: Po etapě z Olomouce do Frýdku - Místku jde do žlutého dresu mladý Australan Černá země, Kamenný řád, Stavy rachotí. Dobový film čerpal z Vojtěcha Martínka

Společnost

Mladý policista z Ostravy, který měl před svatbou, zahynul. Rodině mají pomoci sbírky

​Na podporu rodiny moravskoslezského policisty, který zemřel při nehodě služebního vozu v Praze, vznikly dvě veřejné sbírky.

Potrvají do konce září a listopadu. Vyhlásily je dvě odborové organizace - Nezávislý odborový svaz Policie České republiky a Odborová organizace Městské policie Ostrava, informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Nehoda dvou osobních aut se stala v neděli večer v ulici 5. května, při výjezdu po dálnici D1. Do služebního vozu moravskoslezských policistů, kteří se služebně vraceli z hlavního města, narazil zezadu osobní automobil.

Řídila ho devětatřicetiletá žena. Srážka usmrtila dvaatřicetiletého policistu, kterého se záchranáři marně pokoušeli hodinu resuscitovat. Další dva policisté skončili s vážnými zraněními v nemocnici.

Vyhlášené sbírky mají pomoci rodině mrtvého policisty, který zemřel krátce před svatbou. Nezávislý odborový svaz Policie České republiky svou sbírku organizuje ve spolupráci s vedením moravskoslezské policie.

Lidé mohou přispět na účet 4200555535/6800 od dnešního dne do konce září. Odborová organizace Městské policie Ostrava zřídila účet 200183543/2010, který bude otevřený do konce listopadu.