Společnost
04/02/2022 Petr Sobol

Mladý řidič nezvládl noční jízdu. Boural, nadýchal dvě promile a skončil na záchytce

K nehodě došlo dnes v noci v Českém Těšíně. Čtyřiadvacetiletý silně podnapilý muž nezvládl řízení a havaroval.

Muž jel ve voze Škoda Octavie po silnici III. třídy ze směru od okružní křižovatky k Jablunkovské ulici. Rychlost jízdy však nepřizpůsobil svým schopnostem a zejména svému momentálnímu stavu. Provedenými dechovými zkouškami bylo patrné, že mladík je silně podnapilý. Naměřené hodnoty se pohybovaly přes dvě promile," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Řidič svým vozem postupně narazil do sloupu veřejného osvětlení, okrasných keřů, kovového odpadkového koše a vývěsné tabule. S vozidlem pak skončil na travnaté ploše mimo komunikaci.

Řidič byl na místě zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Věc bude řešena formou zkráceného přípravného řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Lustrací policisté zjistili, že řidiči byl již v roce 2019 vysloven zákaz řízení motorových vozidel z důvodu jízdy pod vlivem alkoholu. Na místě bylo policisty zajištěno i osobní vozidlo Škoda Octavia jako nástroj trestné činnosti. V tomto směru policie bude navrhovat propadnutí věci," dodala Viačková.

Sdílejte článek