Nejnovější zprávy: Ostravský Clinitex vyrobil přes 300 000 ústenek, na pandemii ale nezbohatne Trhy u Futura budou každý týden, zákazníky čeká řada novinek

Společnost

Muž, jehož v Ostravě srazila tramvaj, zemřel v nemocnici

​Zdravotnická záchranná služba zasahovala dnes, v pondělí 16. září ráno, u vážné dopravní nehody v Ostravě.

Ilustrační foto: Archiv

Krátce po půl deváté přijali operátoři ZZS tísňové volaní ke střetu tramvaje a chodce. Na místo události byla ihned vyslána posádka rychlé lékařské pomoci z nejbližší výjezdové základny.

Pětasedmdesátiletý muž byl při střetu odhozen několik metrů, v okamžiku příjezdu záchranářů byl při vědomí. Zasahující lékař však u něj zjistil mnohočetná vážná poranění v oblasti hrudníku, pánve, dolních i horních končetin.

Nehoda se stala okolo 08:30 v prostoru zastávky Důl Jindřich v Moravské Ostravě. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že policie okolností nehody prověřuje a hledá svědky, kteří neštěstí viděli. Muž podle všeho vstoupil do kolejiště přímo před přijíždějící tramvaj.

"Pacient byl zajištěn fixačními prostředky a tým neprodleně započal s poskytováním přednemocniční neodkladné péče. Stav postiženého se však přesto velmi rychle zhoršoval a v sanitním vozidle došlo i k selhání krevního oběhu," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Posádka muži zajistila vstup do kostní dřeně pro podávání léků, umělou plicní ventilaci a provedla další urgentní lékařské výkony. Zahájena byla nepřímá srdeční masáž - nejprve manuální, následně prováděná přístrojem, v níž bylo pokračováno i během transportu do zdravotnického zařízení.

"Činnost srdce se záchranářům nakonec podařilo obnovit a pacient byl v kritickém stavu předán lékařům urgentního příjmu Fakultní nemocnice Ostrava," dodal Humpl.

Mluvčí nemocnice později uvedla, že muž zemřel.