Společnost

Muž v Opavě se zapálil a s oprátkou skočil z balkonu

Pětatřicetiletý muž se v pátek večer pokusil o sebevraždu, když se nejprve polil hořlavinou a poté si na balkoně ještě navlékl smyčku z lana.

Následně si zapálil oblečení a skočil dolů. Svědkům se ho podařilo zachránit. Skončil ve Fakultní nemocnici Ostrava. Novinářům to sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Neštěstí se stalo asi ve 22:30 v Olomoucké ulici. "Přítomné svědkyni se podařilo lano odstřihnout a další náhodní svědci, po pádu muže z výšky přes pět metrů, se snažili jeho hořící tělo co nejrychleji uhasit," uvedl Černohorský.

"Lékař musel provést intubaci dýchacích cest a připojení v přístroji zajišťujícímu umělou plicní ventilaci. Záchranáři také ošetřili popálené plochy a následně muže transportovali na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Muž utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na minimálně 65 procentech těla. V kritickém stavu byl přepraven na urgentní příjem a na popáleninové centrum nemocnice. Motiv jeho jednání policie zjišťuje.

Sdílejte článek