Společnost
02/04/2016 Jaroslav Baďura

Muže v Brušperku zavalil v lese strom. Už mu nebylo pomoci

Zdravotnická záchranná služba dnes dopoledne zasahovala u smrtelného úrazu na Frýdecko-Místecku. Před půl desátou přijali pracovníci operačního střediska tísňovou výzvu z obce Brušperk.

„Nahlášeno bylo zranění při kácení stromů. Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Mošnově a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Šestapadesátiletý muž byl při práci zasažen větví padajícího stromu. Ihned poté upadl do bezvědomí a bezdeší. První pomoc zahájili svědkové události, kteří prováděli do příjezdu záchranářů srdeční masáž.

„Pokusy o záchranu následně převzali profesionální záchranáři. Zasahující lékaři u postiženého zjistili závažné poranění hlavy. Posádky provedly intubaci dýchacích cest a zahájily podávání léků vstupem do kostní dřeně. Přístroj se postaral o zajištění kvalitní srdeční masáže,“ popsal snahu záchranářů o oživení zraněného muže Humpl.

Přes veškerou snahu obou týmů se nepodařilo pacienta zachránit, jeho zranění se ukázala jako smrtelná a lékaři nakonec resuscitaci ukončili jako neúspěšnou.

Sdílejte článek