Auto
02/07/2023 Václav Menšík

Road Show Land Rover: Na haldu s největším z Defenderů

Radim Kolibík, Magazín PATRIOT

Doba pokročila, prestiž našeho magazínu roste, a tak už nejezdíme my za testovacími auty, ale testovací auta za námi.

V rámci představení největšího a nejdelšího Land Roveru Defender 130 si ostravský prodejce Best of British Cars připravil pro všechny stávající i potenciální zákazníky moc pěknou roadshow. Stačilo se zaregistrovat a ve sjednaný čas se u vás doma nebo třeba v práci objevil nový osmimístný Defender, aby chvíli byl jen a jen váš.

My si jej samozřejmě pozvali do redakce. Přijíždí s předstihem, takže zveme mladého řidiče na kafe, vyřídíme potřebné formality a zjistíme, že náš průvodce už za volantem stotřicítky strávil tisíce a tisíce kilometrů nejen v rámci testovací roadshow, takže auto zná jako své boty. Lepšího parťáka jsme si nemohli přát!

Konečně můžeme vyrazit. „Můžu jet, kam chci?“ ptám se hned po usednutí za volant impozantního auta. „Ano, když to nebude do terénu,“ usmívá se můj kopilot. Chvilku debatujeme o tom, že halda přece není pro auto formátu Defendera žádný terén a než se nadějeme, sjíždím z Místecké směr k „Ostravskému moři“. My ani Defender se v něm koupat nebudeme, ale k tomu, abych za volantem poznal, že auto je překvapivě mrštné i mimo silnice a pro pár pořádných fotek je to tady ideální.

Fotíme, trochu se brodíme a nakláníme i nekonečně dlouho couváme. Defender všechno zvládá s bravurou. Díky systému kamer mám perfektní přehled o dění okolo vozu a když si přepnu zobrazení na off-road, můžu manévrovat skutečně na centimetry. Paráda!

Měli jsme původně jen hodinku, ale auto i náš průvodce byli tak fajn, že jsme to protáhli na skoro dvojnásobek. Abychom trochu oklepali nasbírané bahno, znovu jsme Defender vytáhli na rychlostní silnici, aby nás přesvědčil, že ani tam se nenechá zahanbit. Z poctivého off-roadu se rázem stane skutečný král dálnic. Perfektní sedačky pro celkem osm pasažérů, slušný výkon i odhlučnění interiéru a respekt, který auto na silnici budí, z něj dělají bezkonkurenční volbu všech, kteří občas potřebují přepravit početnější posádku a někdy vyjet i mimo civilizaci.

Těžce se nám s Defenderem loučilo, ale dostali jsme malý dárek, asi za to, že jsme to tentokrát nikde neštrejchli, tak bylo odevzdání auta o něco snesitelnější.

Ale nebyly to naše poslední společné kilometry, to je už teď jisté!

Sdílejte článek