Sport
11/08/2020 Jan Valtr

Blázinec: Na hokej s rouškou a v mezerách ob řadu i sedadlo

Diváci budou na domácích zápasech HC Vítkovice Ridera sedět ob řadu a ob místo. Přednost mají lidé s permanentkou, musí se však rezervovat.

Vedení týmu HC Vítkovice Ridera zavedlo několik ochranných opatření proti šíření nového typu koronaviru, která platí pro všechny domácí zápasy v Ostravar Aréně.

Nejvýše tři sta fanoušků, všichni v rouškách

Podle aktuálně platného opatření ministerstva zdravotnictví nesmí počet lidí na vnitřních akcích překročit pět set, ve sportovních stadionech navíc musí být všichni diváci rozdělení do sektorů po stovce osob.

„Bohužel taková je situace. Na druhou stranu hokej hrajeme pro diváky, a proto chceme umožnit co největšímu možnému počtu diváků navštívit naše zápasy,“ uvádí výkonný ředitel HC Vítkovice Ridera Petr Handl.

Stovka z vyhlášeného limitu připadá na hráče, pořadatele a další lidi v zázemí, dalších sto míst zaplní partneři klubu.

„Tuto kapacitu máme rezervovanou pro partnery našeho klubu a partnery extraligy, kteří mají místa garantovaná v rámci partnerských smluv,“ dodává Handl.

Pro fanoušky tak na tribunách zbývá tři sta míst. Diváky bude oddělovat jedno volné sedadlo, každá druhá řada zůstane prázdná. Po celou dobu zápasu navíc musí fandit v roušce.

Permanentkáři mají přednost

Přednost mají lidé se zakoupenou permanentkou. Místo si však musí bezplatně rezervovat v síti Ticketportal. E-mailem jim poté přijde vstupenka s určeným sedadlem, kterou se musí prokázat při vstupu na zápas. Stačí ji ukázat v mobilu.

Samotná permanentka tak ke vstupu na zápasy neopravňuje, stejně tak neplatí místo na ní uvedené.

Pokud permanentkáři nenaplní kapacitu diváků do poledne v den zápasu, klub uvolní zbytek vstupenek do sítě Ticketportal. Cena jedné je sto korun.

Fanouškům jsou vyhrazeny tři sektory. Sektor A4 má vstup z ulice Ruské, sektor B4 pravý vstup z ulice Závodní a diváci v sektoru B2 musí využít levý vstup z této ulice. Pro partnery je vyhrazen sektor A2 se vstupem z parkoviště. Vstup od hotelu Clarion je uzavřen.

Na zápasy se kvůli uzavřenému spodnímu prstenci arény nedostanou vozíčkáři.

Nemůžeme za to, vzkazuje klub

Fanoušci namítají, že zatímco jsou obchodní centra plná lidí, sportovní akce zůstávají omezené. „Nedokážu si představit sedět celou dobu s náhubkem, a navíc ob sedadlo. Když půjde nějaká parta na hokej, tak si nemůžou pořádně ani popovídat,“ říká fanoušek Jan Lužný.

Někteří naopak hodlají klub podpořit. „Já chodit budu. Nebudu hledat výmluvu, proč nejít. Na Vítkovice chodím přes dvacet let, tak je půjdu podpořit i v této nelehké situaci,“ míní fanoušek Radim Venglař.

Vedení klubu namítá, že za opatření nemůže a muselo je zavést. „My s tím nic nezmůžeme. Snahou klubu bylo dostat do haly alespoň někoho,“ uvádí klub na sociálních sítích.

V Ostravar Aréně se od tohoto týdne hraje skupina D turnaje Generali Česká Cup. HC Vítkovice Ridera v ní hraje proti Třinci, Zlínu a Přerovu.

Sdílejte článek