Společnost
28/11/2015 Jaroslav Baďura

Nádherná sobota v Beskydech, turistka nafotila zasněženou cestu na Travný

Krásné výhledy na zasněžené vrcholky Beskyd si v sobotu užili lidé, kteří vyrazili za sluníčkem a čistým vzduchem do kopců. Před smogem utekla také Martina Feilhauerová, která vyrazila s kamarádkami na 17 kilometrů dlouhou tůru a cestou pořídila velmi zajímavé fotografie.

„S kamarádkami jsme se prošly z Krásné, přes Travný na Zlatník. Celkem 17 kilometrů jsme urazily volným krokem za necelých osm hodin,“ popisuje výšlap Martina Feilhauerová.

„Brzo ráno jsme autem dorazily na Zlatník. Autobusem jsme přejely ze Zlatníku do Krásné, odkud jsme vyrazily po žluté značce do kopečka. Ze žluté jsme přešly na asfaltku, která se klikatila těsně pod vrchol Travného. Z asfaltky byla odbočka na modrou značku, která vedla přes vrchol Travného zelenou a pak žlutou směrem na Zlatník. Byla to velmi příjemná sluneční procházka, kde jsme potkaly první sníh,“ říká Martina Feilhauerová.

„Po cestě jsme potkaly několik zajímavých turistů. Jeden z nich měl sebou v mošničce dvě půlroční fretky. Další si ráno vyběhl na Lysou horu a zjistil, že má ještě čas, tak si přeběhl ještě na Travný.“

Sdílejte článek