Politika
14/02/2022 Petr Sobol

Náhrada za Babiše! Hejtman Vondrák se chce stát předsedou ANO

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák se v sobotu stal novým místopředsedou hnutí ANO. Dívá se ale ještě dál.

Současným předsedou hnutí ANO je bývalý premiér Andrej Babiš. Až ale za dva roky proběhne nová volba, Babiš už se o tento post ucházet nebude. Navíc se očekává, že bude kandidovat v prezidentské volbě.

Takže se nabízí otázka, kdo Babiše v čele hnutí nahradí? Žhavým kandidátem by se měl stát hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, o čemž promluvil v rozhovoru pro novinky.cz. „Ano, tu ambici mám. Musím ji mít ale potvrzenou jakousi empirií, že jsem schopen to dělat. Nikdy neupřednostním ambice před tím, že jsem kompetentní to dělat,“ řekl a jedním dechem dodal: „Mám oproti ostatním jeden velký hendikep a to, že jsem z Ostravy. Přece jen, je to daleko. Ti, co jsou blíž mají výhodu.“

Dvaašedesátiletý Vondrák je bývalým rektorem Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. V roce 2016 se však stal hejtmanem, následně poslancem a teď i místopředsedou hnutí ANO. „Vidím, že ztrácíme mladé voliče, ztrácíme mladé lidi. Ono se to možná trochu mění, třeba u nás v kraji hodně podporujeme mladé lidi a úzce s nimi spolupracuji. Chtěl bych se tedy vydat cestou podpory mladých lidí, školství, vědy a výzkumu. Prostě ukázat mladým cestu a to, že to s nimi myslíme vážně,“ prohlásil po svém zvolení do funkce.

Rodák z Ostravy je na politické scéně vnímán jako silná persona s vlastním názorem. „Nemyslím si ale, že by to bylo vnímáno tak, že jsem nějaký potížista. Samozřejmě, když mám nějaký názor, tak to řeknu. Ne vždy je akceptován. Prostě preferuji osobní integritu, že když si za něčím stojím, tak si za tím stát musím,“ dodal Vondrák pro Novinky.

Sdílejte článek