Sport
19/01/2018 Tomáš Svoboda

Nákupní horečka Baníku pokračuje, další posilou je řízný bek Fleišman

Nadále nenasytnou touhu po nových hráčích prokazuje vedení ostravského Baníku, které dnes doladilo přestup zkušeného obránce Jiřího Fleišmana z Mladé Boleslavi. Třiatřicetiletý krajní bek či stoper podepsal v Ostravě kontrakt na jeden a půl roku s opcí.

„Jednání nebyla úplně jednoduchá. Vzhledem k tomu, že hráč měl stále platnou smlouvu v Mladé Boleslavi, dohadovali jsme se o výši odstupného, ale nakonec se nám povedlo najít konsenzus. Získáváme velmi kvalitního a vyzkoušeného ligového fotbalistu, který by nám měl hodně pomoct,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel baníkovců Dušan Vrťo.

Fleišman je celkově pátou posilou, která má pomoci v náročných jarních bojích o záchranu ligové příslušnosti. Během zimní přestávky kromě něj do Baníku, který přezimuje na 15. místě tabulky, přišli záložník Martin Fillo, útočník Dame Diop, záložník Milan Jirásek a naposled v tomto týdnu také francouzský stoper Christophe Psyché.

Další nová tvář v baníkovském týmu by se měla na hřišti poprvé představit v sobotu, kdy je na programu přípravné utkání v Žilině.

„Je tu veliká kvalita. Majitel klubu dělá všechno pro to, aby ligu zachránil. I my noví hráči si uvědomujeme, že do nás klub vložil nějakou důvěru a vynasnažím se, abych ji splatil výkony na hřišti. Navíc se těším, že si zahraju před výbornými fanoušky, kteří umí udělat skvělou atmosféru,“ řekl Jiří Fleišman.

Důrazný a přímočarý obránce dosud odehrál za Liberec a Mladou Boleslav v nejvyšší soutěži 191 zápasů, ve kterých vstřelil osm ligových gólů, shodou okolností tři z nich padly do sítě Baníku.

Nejúspěšnější éru zažil v letech 2010 až 2015 v Liberci, kde získal titul i domácí pohár a zahrál si také bezmála třicet zápasů v evropských pohárech. V červnu 2014 pak nastoupil za českou reprezentaci v přátelském zápase proti Rakousku.

Pokud Fleišman potvrdí očekávání, měl by se stát okamžitým členem základní sestavy Baníku, který se na podzim dostával do problémů mimo jiné kvůli nejistým výkonům řady defenzivních hráčů.

Mužstvo Radima Kučery bylo s 32 inkasovanými brankami jedno z nejhorších v celé soutěži. Stejně na tom byla pouze poslední Jihlava.

Sdílejte článek