Nejnovější zprávy: ​Nová Harenda válí. Nadchla i Radka Kašpárka! Krvavý Johann je horor se vším všudy, říká režisér Jakub Krumpoch

Politika

Náměstek ostravského primátora řídil opilý. Potřeboval prý přeparkovat

Při řízení služebního auta měl být v lednu policií zastaven náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek (ODS). Na základě dechové zkoušky mu byl naměřen alkohol v krvi a zadržen řidičský průkaz.

Informace včetně Štěpánkova přiznání a tiskového prohlášení, ve kterém akceptuje trest v podobě ročního zadržení řidičského průkazu a pokuty ve výši 40 tisíc korun, se objevila na Facebookovém profilu Události Ostrava České televize.

„V lednu tohoto roku jsem byl v nočních hodinách zastaven hlídkou Policie ČR při silniční kontrole a následně podroben dechové zkoušce. Byl mi naměřen alkohol v krvi a na základě tohoto zadržen řidičský průkaz. S policií jsem celou dobu plně spolupracoval,“ uvedl v prohlášení náměstek ostravského primátora.

Podle jeho dalších slov se skutek stal při přeparkovávání služebního vozidla z nedostatečně osvětleného místa, v jehož okolí mu bylo vozidlo opakovaně vykradeno.

„Měl jsem tedy o vozidlo obavy, což mě samozřejmě neomlouvá, neboť obava o majetek není nadřazená bezpečnosti. Při manipulaci s vozidlem nebyla nikomu způsobená újma ani na zdraví ani na majetku. Nikdo nebyl ohrožen,“ doplnil Štěpánek.

K řízení v opilosti mělo dojít v nočních hodinách o víkendu, mimo jeho pracovní dobu a nemá tedy mít žádnou spojitost s veřejným působením tohoto politika.

„Nikdy v minulosti jsem nebyl za stejný přestupek trestán, ani pokutován, jde o první případ. Celá záležitost mě velmi mrzí, nechci ji nijak zlehčovat a uložený trest vykonám v plném rozsahu,“ dodal náměstek.