Sport
04/04/2018 Tomáš Svoboda

Návrat k tradici: Baník nastoupí proti Plzni v pruhovaných retro dresech

Výročí 95 let od historicky prvního utkání SK Slezská Ostrava si dnes dodatečně připomenou fanoušci a hráči Baníku, kteří od 18:00 nastoupí na Městském stadionu do zápasu proti Plzni ve speciální edici pruhovaných retro dresů.

Právě takové totiž nosili jejich předchůdci, kteří svoji premiéru odehráli 4. března 1923. S béčkem tehdy silného Slovanu Ostrava prohráli 1:2. Zápas navíc musel být předčasně ukončen kvůli tmě.

Baníkovci si měli významný historický milník připomenout původně již počátkem března, avšak zápas 19. kola HET ligy s Viktorií Plzeň byl tehdy kvůli silným mrazům odložen. Ve slavnostních bílo-červených dresech, které byly typické pro skromné počátky klubu SK Slezská Ostrava, se tedy bude hrát až dnes večer.

V souboji posledního s prvním týmem tabulky půjde o hodně. Baník bude chtít navázat na páteční výhru 3:1 proti Jihlavě a snížit dosavadní pětibodové manko na příčku zaručující záchranu. Plzeň zase po domácí porážce 1:2 s Mladou Boleslaví touží po napravení reputace ligového suveréna, který s náskokem kráčí k dalšímu titulu.

Ať už zápas dopadne jakýmkoli výsledkem, unikátní retro dresy půjdou do dražby, jejíž výtěžek klub věnuje na rozvoj mládežnické základny.

Sdílejte článek