Společnost
11/02/2016 Jaroslav Baďura

Noční požár na bohumínském nádraží zastavil dopravu na kolejích. Škoda je 100 milionů

Požár v technologické místnosti velkého stavědla na bohumínském nádraží v noci zastavil dopravu na kolejích. Do doby opravy nefungují signalizace na nejbližších bohumínských přejezdech - policie vyzvala řidiče k maximální opatrnosti. V noci byla kvůli požáru omezena doprava, rychlíky zastavovaly už v Ostravě a do Bohumína jezdily autobusy.

„K požáru došlo v noci v budově v technologické místnosti ústředního stavědla vedle železniční stanice Bohumín k požáru skříně s relé. Poškozením došlo k vyřazení provozu vlakové dopravy v železniční stanici a vyřazení několika železničních přejezdů,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Podle vyjádření majitele zařízení škoda přesáhne sto milionů. Místo vzniku požáru bude dnes během dne znovu ohledáno, a to i ve spolupráci s policejními odborníky. Policisté zahájili úkony trestního řízení nedbalostního přečinu obecné ohrožení.

„Apelujeme na řidiče, aby byli maximálně obezřetní při přejezdech. Vlastník všechny přejezdy označí, ale do té doby pro nepozorného řidiče může být přejezd v poruše nebezpečný. Konkrétně se jedná o ulice Trnková, Drátovenská, 9. května. Na ulici Ostravská jsou hned dva přejezdy, na ulici Na chalupách je pro pěší. Nefunkční je i přejezd v Dolní Lutyni, část Věřňovice,“ dodala Viačková.

Noční požár zaměstnal šest jdnotek hasičů. „Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu o půl desáté večer. Prvotní informace hovořily o tom, že hoří v prostoru bohumínského nádraží. Hasiči postupně zjistili, že hoří na třech místech mimo nádraží – v objektu hlavního stavědla, ve velké hale, kde se opravují kolejová vozidla, a ve venkovním prostoru chráničky elektrorozvodů,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Na hlavním stavědle hořelo v místnosti s rozvaděči, ve velké opravárenské hale rozvody kabeláže ve výšce 10 metrů. Hasiči používali při likvidaci požáru sněhové a práškové hasicí přístroje. Všechny zasažené vnitřní prostory odvětrávali pomocí přetlakových ventilátorů.

Oheň dostali hasiči pod kontrolu během několika desítek minut, uhašeno měli na všech třech místech před středeční půlnocí. Příčina vzniku požáru není zatím známa. Bude se zjišťovat během čtvrtku.

Sdílejte článek