Auto
01/04/2020 ČTK

Nošovická automobilka Hyundai prodlouží odstávku do 14. dubna

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku prodlouží kvůli pandemii nového typu koronaviru odstávku výroby o týden.

Výroba by se měla opět rozjet po Velikonocích v úterý 14. dubna v 06:00, oznámil mluvčí automobilky Pavel Barvík. Odstávka tak bude pokračovat i u většiny subdodavatelů firmy.

"Stále platí, že zaměstnancům bude náležet náhrada mzdy ve výši 70 procent průměrného výdělku," uvedl Barvík. Výroba v závodě je dočasně pozastavena od pondělí 23. března.

Část zaměstnanců v Nošovicích ale v pondělí a úterý do práce půjde. "Dvoudenní výjimku má oddělení převodovkárny z důvodů nutnosti zajištění dodávek pro naše partnery. Od středy se připojí k odstávce. Na dvou směnách se celkem jedná o zhruba 180 zaměstnanců," uvedl Barvík.

Převodovkárna dodává výrobky také sesterskému závodu KIA ve slovenské Žilině, který bude znovu vyrábět už od pondělí 6. dubna.

Hyundai ve slezských Nošovicích zaměstnává přibližně 3300 lidí, dalších asi 8700 zaměstnanců pracuje u jejích subdodavatelů.

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Automobilka tam v březnu zahájila výrobu vozu Kona Electric, prvního automobilu na elektrický pohon sériově vyráběného v České republice.

Kromě něj v závodě produkuje typ Hyundai Tucson a několik verzí modelu Hyundai i30. Automobilka vyrábí 1500 aut denně, loni vyprodukovala 309.500 vozů.

Výrobu zastavily automobilky a výrobci automobilových dílů po celé Evropě. V Česku nevyrábějí například i automobilky Škoda Auto a Toyota Peugeot Citroën Automobile.

Škoda Auto už rovněž oznámila prodloužení odstávky výroby, a to minimálně do 14. dubna.

Sdílejte článek