Sport
09/01/2018 Tomáš Svoboda

Nová šance pro brankáře Vaška. Bude chytat v Ústí nad Labem

Po podzimním vyhazovu z ostravského Baníku už se zkušený gólman Petr Vašek loučil s profesionálním fotbalem. Bez iluzí se připravoval na nový život, avšak přišla změna. V pondělí se stal novou posilou druholigového Ústí nad Labem.

„Teď si nedělám iluze, že nějaká nabídka přijde, ale stát se může cokoli,“ říkal v polovině prosince v rozhovoru pro Magazín PATRIOT osmatřicetiletý brankář, který Baníku loni vychytal postup do první ligy, ale počátkem listopadu musel skončit kvůli hádce se sportovním ředitelem Dušanem Vrtěm.

Nabídka však nakonec přišla, a to z druholigového Ústí nad Labem, které během sezóny převzal jako hlavní trenér Aleš Křeček a v roli asistenta mu pomáhá Juraj Šimurka. Oba jsou bývalými baníkovskými spolupracovníky kouče Vlastimila Petržely, se kterým ostravský klub dovedli zpět mezi elitu.

„Na angažmá v Ústí se těším. Měla by to být výpomoc na půl roku. Věřím, že se nám podaří zvednout tým nahoru,“ uvedl Vašek, který nyní bude na opačném konci republiky usilovat o záchranu druhé ligy. Ústí nad Labem je totiž po podzimu na 15. místě s jednobodovou ztrátou na čtrnácté Vítkovice.

Jaký by měl být Vaškův přínos, to trenér Křeček naznačil už v hodnocení podzimní části soutěže. „Všichni hráči jsou tady moc hodní, což musíme trošku pozitivně narušit. Potřebujeme do týmu nějakého raubíře,“ konstatoval bývalý trenér baníkovců.

Sdílejte článek