Společnost
29/11/2019 Tomáš Svoboda

Nové doubledeckery Ostravě dodá Scania. Jezdit začnou příští rok v létě

Dva nové dvoupodlažní autobusy s pohonem na CNG dodá Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) společnost Scania. Švédský výrobce uspěl ve výběrovém řízení, které DPO vypsal loni v prosinci.

Na základě smlouvy, které byla podepsána právě dnes, zaplatí ostravský dopravní podnik za každý autobus necelých 14,5 milionů korun.

Doubledeckery budou zhruba čtyři metry vysoké, klimatizované a s wi-fi připojením v obou patrech. Nasazovány budou na speciální lince mezi ZOO a Dolními Vítkovicemi.

„Ostrava se stala turistickou destinací. Dolní Vítkovice patří mezi vůbec nejnavštěvovanější místa v Česku. A neméně populární je i ostravská ZOO. V dopravním podniku chceme na tento trend zareagovat a věříme, že naše nové dvoupodlažní autobusy tyto atraktivní místa nejen dobře propojí, ale že se samy vyhledávanou turistickou atrakcí stanou,“ uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

Doubledeckery by se měly v ostrém provozu objevit od 1. července 2020. Budou jezdit na speciální lince 88 o víkendech a státních svátcích v Česku a Polsku. V ostatních dnech budou nasazovány podle potřeby i na jiných linkách.

„Ostravskou zakázku vnímáme jako velkou příležitost. Za prvé je pro nás první taková v Česku, za druhé dlouhodobě vnímáme kam a jak rychle se DPO technicky posouvá, i proto jsme rádi, že i my se k tomuto procesu můžeme připojit,“ doplnil Lukáš Martinů zástupce společnosti Scania, která má ve svém portfoliu mimo jiné unikátní autobus pro hokejisty HC Oceláři Třinec.

Sdílejte článek