Společnost
18/07/2017 Tomáš Svoboda

Nové Radegastovy okruhy lákají do Beskyd na 210 kilometrů cyklotras

Přes 210 kilometrů cyklotras, které propojují nejatraktivnější místa Beskyd, to je hlavní lákadlo sedmi nových značených Radegastových okruhů, které byly v průběhu července slavnostně otevřeny v lokalitě Rekovice u Trojanovic.

Okruhy vedou po stávajících cestách a trasách od základny na Rekovicích přes Horečky, Pustevny, obce mikroregionu Frenštátsko až po Hukvaldy, Štramberk a Kopřivnici.

Značeny byly v letech 2015 až 2017 s cílem spojit největší a nejúžasnější atraktivity „Radegastových Beskyd“. Jsou rozděleny podle obtížnosti a určeny nejen sportovcům, ale i rodinám s dětmi. Celý projekt má ambici vytvořit v beskydských kopcích nový a vyhledávaný cykloresort.

„Snažíme se vybudovat brand Radegastovy Beskydy a chceme také celou lokalitu pod Radhoštěm nějakým způsobem vymezit. Je to spojení dvou nejhodnotnějších značek v regionu, tedy Beskyd a pivovaru Radegast,“ uvedl starosta obce Trojanovice Jiří Novotný.

„Myslím si, že to je velice důležitý počin. Nedávno jsme otevírali opravenou Knížecí cestu na Pustevny, a tak věřím, že nejen na Horečkách a Pustevnách, ale vůbec v celé oblasti Frenštátska, je budoucnost,“ doplnil Marian Žárský, ředitel Městského kulturního střediska ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Turistům už je k dispozici také nová cyklomapa, díky které se budou moci v nových okruzích lépe orientovat. Je k dostání zdarma v regionálních infocentrech.

Sdílejte článek