Společnost
10/07/2023 Petr Broulík

Novinka z vítkovické nemocnice, maminky tady mohou rodit do vody

Porodní vanu mohou od minulého týdne využívat nastávající maminky ve vítkovické nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice. Ženy ji využívají k relaxaci a úlevě od bolesti v první době porodní i k porodu samotnému.

V úterý 4. července, v 16:20, se v porodnici v ostravské vítkovické nemocnice narodil první „plaváček“ Mareček. „Byla jsem nadšená, když mi sestřička nabídla, že můžu porodit do vody. Pobyt ve vaně byl pro mě velmi příjemnou záležitostí, bolesti se mi zdály snesitelnější a samotný závěr porodu byl rychlý a pohodový,“ uvedla trojnásobná maminka, která si vítkovickou porodnici vybrala u všech svých porodů.

Vítkovická nemocnice tak díky porodní vaně nabízí maminkám další alternativu způsobu porodu. „Vanu mohou využít ženy i v průběhu první doby porodní k relaxaci a úlevě od bolesti,“ řekla porodní asistentka Kateřina Olšáková. „Práce na porodnici mě i po mnoha letech praxe stále naplňuje, ovšem porod do vany byl něco nového, nádherného, pro mě velmi emotivního,“ dodala.

Hlavní výhodou porodní vany je možnost relaxace a zmírnění bolesti během porodu. „Teplá voda poskytuje ženě pocit uvolnění a pohody, snižuje množství podávaných léků k tlumení bolestí. Vana je vybavena ergonomickými opěrkami a rukojeťmi, které umožňují matce pohodlné polohování v průběhu porodu,“ prohlásila Petra Chromková, staniční sestra porodních sálů Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Mluvčí společnosti Radka Miloševská doplnila, že investice do nového vybavení vítkovické porodnice přišla na 600 tisíc korun.

Sdílejte článek